Jaunie karavīri Alūksnē dos karavīra zvērestu

Rīt, 1. martā, Alūksnē, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā 25 jaunie karavīri, kas uzsāka kareivja pamatmācību kursu šā gada janvārī, svinīgā ceremonijā dos karavīra zvērestu, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Majore Mairita Senkevicina.

Svinīgajā zvēresta došanas ceremonijā jaunos karavīrus sveiks Nacionālo bruņoto spēku virsseržants augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs.

"Kursos jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās mācības priekšmetus. Kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmais mācību posms noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, bet līdz tam lielākoties notiek teorētiskās mācības. Otrajā mācību posmā jaunie karavīri iegūtās zināšanas nostiprina praktiski – mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas. Kareivja pamatmācību kurss noslēgsies 26. aprīlī," stāsta M.Senkevicina.

Šogad profesionālajā dienestā plānots uzņemt līdz 710 karavīru, un viņu mācībām ieplānoti 14 militārās pamatmācības kursi.

Piebilstams, ka kareivja profesiju, kas ir arī militārās karjeras sākumposms, apgūst Kājnieku skolā Alūksnē vai Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos. Lai kļūtu par kareivi, kandidātam jābūt Latvijas pilsonim, kas ieguvis vismaz pamatizglītību un ir vecumā no 18 līdz 40 gadiem. Pēc pamatiemaņu apgūšanas militārais dienests turpināsies, izvēlētājā vienībā apgūstot iemaņas specialitātē un turpinot kolektīvās mācības.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas