Jaunie mākslinieki glezno Rankas apkārtni 2

Radītos mākslas darbus ikviens varēs apskatīt Mūzikas un mākslas dienas pasākumā Rankas pagasta "Kalna Pakalniešos" veselu mēnesi darbojas Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Savā vasaras praksē viņi glezno skaisto Rankas dabu, un 20.jūnijā, kad "Kalna Pakalniešos" notiks Mūzikas un mākslas dienas pasākums, gleznas tiks nodotas skatītāju vērtējumam.

"Kalna Pakalniešu" saimniece Gunta Kalniņa, kas aktīvi palīdz saimniekot dēlam Gatim, ir gandarīta, ka viņiem radās iespēja pie sevis uzņemt jaunos māksliniekus.

 

"Viņu skolotājam Andrim Eglītim Drustos ir lauku īpašums, taču viņam tur nav kur nakšņot, tādēļ viņš ikreiz apmetas mūsu viesu mājā. Viesojoties šeit, viņš bija noskatījis, ka te būtu ļoti daudz skaistu ainavu, ko gleznot. Tā arī vienojāmies, ka studenti varēs šeit radīt savus mākslas darbus," stāsta G.Kalniņa.

 

Mākslinieki visu redz citādāk

Jaunie mākslinieki "Kalna Pakalniešos" dzīvo un glezno jau kopš 22.maija.

 

"Viņi atbrauca pieneņu ziedēšanas laikā, tādēļ pirmajās gleznā daudz ir dzeltenās krāsas. Laiks gāja uz priekšu, noziedēja arī ceriņi, un viņiem bija iespēja vērot dabas pārvērtības un atspoguļot tās savos darbos. Mums tas viss šķiet ierasts, bet viņi ar savu īpašo mākslinieka skatījumu to redz pavisam citādāk. Ir tik interesanti vērot apkārtnes dabu viņu gleznās," atzīst Gunta.

 

Viens no studentiem alūksnietis Armands Kanaviņš atzīst, ka viņam ir bijis ļoti patīkami izrauties no Rīgas haosa uz šo fantastisko vietu.

 

"Šī vide, ainavas un skaistums, kas ir apkārt, ir ļoti iedvesmojoši, tas palīdz gleznošanā," saka A.Kanaviņš.

 

Baudīs mūziku, mākslu un svinēs saulgriežus

Vasaras prakses beigās parasti tiek rīkotas arī izstādes - šoreiz nolemts, ka tā tiks rīkota tepat.

 

"Mums tā šķita laba doma, jo gribējās, lai arī mūsu cilvēkiem ir iespēja novērtēt šīs gleznas. Vēl arī šim pasākumam pievienojās mūziķi no Jelgavas un turklāt tas viss vēl iekrita 20.jūnijā - datumā, kad ir īstenie vasaras saulgrieži.

 

Uz Mūzikas un mākslas dienu sestdien (sākums pulksten 17.00) ir aicināts ikviens interesents. Tās laikā varēs aplūkot ne tikai studentu vasaras prakses darbus, bet arī Jaunpiebalgas mākslas skolas beidzēju diplomdarbus.

 

Pasākuma otrajā daļā brīvdabas koncertu sniegs vokālais kvartets no Jelgavas. Būs dzirdami gan latviešu komponistu oriģināldarbi, gan arī tautasdziesmu apdares. Savukārt vakara noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties rīdzinieces Edītes Vējas Saulgriežu Uguns rituālā. Uz pasākumu ikviens tiek aicināts ierasties ar groziņiem un trejdeviņām zālītēm.

 

"Domāju, ka arī Uguns rituāls būs kaut kas īpašs. Man jau ir dots uzdevums no deviņiem dažādiem sausiem kokiem sagatavot šķilas iekuram. Visi ir aicināti arī ņemt līdzi arī trejdeviņas zālītes, kuras lasot izdomāt dažādus laba vēlējumus," saka G.Kalniņa.

 

"Kalna Pakalniešu" saimnieki cer, ka šī diena visus bagātinās, nesīs sirdsmieru un vienos dvēseles skaidrībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Aļģirds

Jelgavas radi lepojas un ir priecīgi par saviem lauku radiņiem. Lai lustīgi saulgrieži visiem!

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 14:57

Vietējās ziņas