Jaunieši maz informēti par darba iespējām 1

Biedrība "Jauniešu klubs "Dēms"" ir veikusi apjomīgu pētījumu par jauniešu nodarbinātības attīstību Gulbenes rajonā. Kopumā tika aptaujāti 483 skolēni, 461 aizpildīta anketa tika atzīta par derīgu, savukārt 22 - par nederīgām.

Pētījuma mērķis ir izpētīt esošo situāciju, izdarīt secinājumus un izveidot ieteikumus jauniešu nodarbinātības attīstībai Gulbenē un rajonā. Jauniešu klubs veica anketēšanu, kas aptvēra 9. līdz 12.klases skolēnus no visa Gulbenes rajona.

 

"Dēma" vadītāja Anita Birzniece skaidro, ka ir svarīgi sekmēt jauniešu atgriešanos Gulbenē.

 

"Pētījuma būtība un mērķis bija parādīt, ka mēs vienu trešdaļu jauniešu varam dabūt atpakaļ uz savu pilsētu, jo viņi īsti nezina, kā rīkoties tālāk pēc skolas beigšanas. Ir svarīgi šos jauniešus iesaistīt ekonomiski sociālos pilsētas procesos, lai viņi justos piederīgi un apmierināti, kā arī nevēlētos doties "labākas" vietas meklējumos," stāsta A.Birzniece.


Anketēšanas rezultāti parādīja, ka salīdzinoši maza daļa skolēnu jau ir izlēmuši, kādu profesiju vēlas apgūt, pārējie svārstās vai vēl nezina. Kopumā jaunieši ir maz informēti par nepieciešamajām profesijām Gulbenē un rajonā. Tomēr viņi labprāt saņemtu šādu informāciju skolas stendos, interneta portālos, vietējos Gulbenes masu saziņas līdzekļos.

 

Aptaujātie jaunieši galvenokārt neizvēlas atgriezties Gulbenē, jo šeit trūkst izaugsmes iespēju un ir zems atalgojums. Galvenās izmaiņas, kuras motivētu jauniešus atgriezties Gulbenē, ir jaunu uzņēmumu un filiāļu atvēršana, lielāks atalgojums un darba devēju motivācija pieņemt darbā arī jauniešus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

hei

Un ko mēs varam darīt tikmēr kamer nekā NAV..?

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 09:46

Vietējās ziņas