Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši no dažādām valstīm dalīsies ar ēdienu receptēm

Šonedēļ Gulbenē norisinās jauniešu apmaiņas projekts, kuru organizē jauniešu centrs ,,Bāze’’ un kurā jaunieši no dažādām valstīm savā starpā apmainīsies ar ēdienu receptēm.

Projektā piedalās jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Spānijas, Itālijas un Francijas. Latviju pārstāv Rolands Varustiņš, Zane Kalniņa, Artūrs Zvirgzdiņš, Kaspars Sprudzāns, Džesija Okekša un Līga Stībele.

“Projekta idejas iniciators bija Lauris Šķenders, kurš pie mums atnāca ar savu ideju, un “Bāze” to īstenoja ar viņa palīdzību. Ideja ir tāda, ka atbrauc jaunieši no dažādām valstīm, satiekas un kopā gatavo ēst. Katras valsts grupa gatavo savā zemē populāru ēdienu. Doma ir tāda, ka visi apmainās ar ēdienu receptēm, kuras vēlāk tiek pārtulkotas un ievietotas katras valsts recepšu portālā,” stāsta jauniešu centra “Bāze” darbiniece Lelde Stībele. Viņa pieļauj domu, ka latvieši jauniegūtās receptes, iespējams, publicēs ne tikai vienā, bet vairākos portālos. Taču L.Stībele uzsver, ka projekts nesastāvēs no ēst gatavošanas vien. “Mēs arī mācīsimies. Nodarbības par veselīgu dzīvesveidu vadīs Inga Kadile, par programmu ,,Jaunatne darbībā’’ un neformālo izglītību runās Ieva Garjāne, savukārt Dzintars Abakoks jauniešiem stāstīs par aktīvu dzīvesveidu un Jānis Lapsa mācīs, kā rīkoties gadījumos, kad virtuvē tiek gūtas traumas, kā arī jaunieši dosies uz pārtikas ražotnēm.”

Projektam beidzoties, 24.augustā tā dalībnieki piedalīsies flešmobā. Garāmgājējiem būs iespēja nogaršot dažādu valstu uzkodas. Vēl gan nav zināms, kur konkrēti flešmobs notiks, taču tas būs pilsētas centrā vai tuvumā tam. L.Stībele arī saka, ka viņus gan jau varēs sadzirdēt.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas