Jaunieši vēlas palīdzēt 3

No jūlija sākuma Gulbenē viesojas 11 jaunieši no Grieķijas, Anglija, Lietuvas, Ungārijas, Francijas un Zviedrijas. Visu šo mēnesi gan viesi, gan arī vairāk nekā 20 Gulbenes jaunieši kopīgi piedalīsies kopīgās brīvprātīgā darba aktivitātēs.

Starptautiskā brīvprātīgā darba projekta „trACTOR" mērķis ir parādīt gan mūsu jauniešiem, gan arī ārzemju viesiem, cik jauki ir kaut ko darīt kopā, turklāt šis brīvprātīgais darbs būs ne tikai ieguvums vietējiem iedzīvotājiem, bet arī pašiem jauniešiem, jo, kopā darot, var iemācīties daudz ko jaunu.

 

 „Tā ir kā labdarība. Mēs gribam palīdzēt un neprasām par to maksu, par ko cilvēki brīnās, jo mūsdienās jau reti, kurš cilvēks ir gatavs darīt kaut ko par velti. Mēs gribam to parādīt un popularizēt. Turklāt kopā mēs varam vairāk un ātrāk," saka jauniešu centra „Bāze" vadītāja Ieva Garjāne.


Jaunieši jau ir darbojušies bērnu nometnē Staros, ir palīdzējuši veciem un vientuļiem gulbeniešiem sakraut malku, mazgājuši logus un pļāvuši zāli, šonedēļ viņi daudzbērnu ģimenei palīdzēs izremontēt istabu un iekārtot bērnu rotaļu laukumu. Ir paredzēts arī darboties pilsētas svētku laikā.

 

„Mums ir prieks, ka arī gulbenieši mums palīdz, piemēram, piegādā pārtiku. Savukārt uzņēmēji palīdz ar kokmateriāliem, transportu," stāsta I.Garjāne.

Šajā projektā jaunieši vēlas cilvēkiem likt vairāk aizdomāties par vidi, vietu, līdzcilvēkiem un ne tikai par sev iegūto labumu. Paši jaunieši jau ir guvuši daudz pozitīvu emociju. Viņi ir priecīgi, ka ar savu darbu var būt kādam noderīgi un radīt prieku.


Projektu realizē Jauniešu klubs „Dēms" sadarbībā ar JC „Bāze". To atbalsta Eiropas Savienības programma „Jaunatne darbībā".

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vērīgā

Jauki bērni, tikai tas nikotīns un alkohols(varbūt vēl kas vairāk) publikās vietās pilsētā līdz vēlai naktij neiederas.

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 06:06

Mamma

Jauki, bērniem ir vismaz ko darīt. Varbūt arī vajadzētu padomāt, ka mūsu bērni šādi varētu palīdzet veciem cilvēkiem kāda pieaugušā uzraudzībā? Vismaz bērniem būtu vasarā ko darīt, nevis klīst pa ielām.

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 23:02

Vietējās ziņas