Jaunieši vēlas veidot labāku nākotni

Lai izvairītos no situācijas, kad par jauniešiem spriež, runā un plāno citi, tikai ne paši jaunieši, jauniešu centrs "Bāze" un klubs "Dēms" ir iesaistījušies valsts projektā "Jauniešu vilciens".

Tiekas ar pagastu jauniešiem 8. un 9.novembrī projekta gaitā notiks lielā Vislatvijas konference Rīgā, kad jaunieši apspriedīs, kādu viņi vēlas redzēt un veidot Latviju pēc desmit un piecpadsmit gadiem. "No katra pagasta, kurā mums notiks semināri, pāris jaunieši dosies uz šo konferenci, lai diskutētu par jauniešiem aktuālām tēmām jau globālākā līmenī," norāda A.Birzniece.


Jauniešu centra "Bāze" vadītāja Ieva Garjāne stāsta, ka tikšanās jau ir bijusi ar Rankas jauniešiem, piektdien būs ar Lizuma, sestdien ar Lejasciema, savukārt nākamnedēļ ar Daukstu pagasta jauniešiem.


Jauniešu kluba "Dēms" vadītāja Anita Birzniece "Dzirkstelei" stāsta, ka Rankas jaunieši tika informēti par jaunatnes politiku un dažādiem procesiem, kas pašlaik attīstās Latvijā.

 

"Jaunieši sprieda par to, kas viņiem būtu svarīgas savā pagastā, lai viņi tur labi justos, gribētu tur dzīvot un dibināt ģimenes. Rancēnieši izteica savas domas un idejas dažādas jomās, piemēram, par jaunatnes līdzdalību dažādos sabiedriskos un brīvprātīgajos darbos, domāja un runāja par izglītību, kas būtu jāattīsta viņu pagastā, par jaunatnes nodarbinātību, kā arī aktīvu brīvā laika pavadīšanu. Protams, runājām arī par problēmām un riskiem, kāpēc varbūt šīs viņiem tik aktuālās lietas var ne tik ātri un veiksmīgi attīstīt. Jaunieši Rankā bija ļoti atsaucīgi, ieinteresēti, atvēri un motivēti reālai rīcībai," stāsta A.Birzniece.

 

Mēģinās ieviest jaunu tradīciju

1.novembrī pulksten 13.00 ir plānots, ka jauniešiem notiks sarunas bānītī. Izbraucot visu maršrutu Gulbene - Alūksne - Gulbene, kopā ar Kārli Viši tiks runāts par jaunatnes likumu, definēti izaicinājumi un meklēti iespējamie risinājumi. Pēc brauciena pulksten 18.00 vaļā vērsies improvizācijas teātra kafejnīca jauniešu centrā "Bāze".

 

"Mēģināsim ieviest jaunu tradīciju, ka katra mēneša pirmajā sestdienā pulksten 18.00 darbosies improvizācijas teātra kafejnīca, uz kuru jebkurš varēs nākt un skatīties, kas notiek uz skatuves. Drosmīgākie varēs pieteikties un darboties uz skatuves līdzi," saka A.Birzniece.


Projekta noslēgums būs 21.novembrī, kad jaunieši kuplā skaitā no Gulbenes dosies uz Rīgu, lai tiktos ar projektā iesaistīto ministriju pārstāvjiem," saka A.Birzniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas