Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauniešiem tiek dota iespēja apgūt jaunas iemaņas

Jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kas nestrādā un nemācās, tiek aicināti apgūt jaunas iemaņas. Rosinot jauniešus iegūt izglītību vai iesaistīties darba tirgū, arī Gulbenes novadā tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekts “Proti un dari”.

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas jaunatnes lietu speciālists Lauris Šķenders “Dzirkstelei” stāsta, ja jaunietis vēlas iesaistīties šajā projektā, viņam jāatbilst četriem kritērijiem: jaunietis nestrādā, nemācās, nav reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs un arī neapgūst arodu. Ja atbilst šiem kritērijiem un ir interese iesaistīties šajā projektā, jāsazinās ar L.Šķenderu (e-pasts: lauris.skenders@gulbene.lv, tālrunis 28742807).

L.Šķenders skaidro, ka projekta aktivitātēs plānots iesaistīt vismaz 30 Gulbenes novada jauniešus. Sadarbībā ar katru jaunieti tiek izstrādāta viņa individuālā pasākumu programma. Viens no atbalsta veidiem ir finansējuma piešķiršana viņa aktivitātēm. “Piemēram, autovadītāja apliecības nokārtošana, nodarbošanās ar sportu. Jaunietim tiek apmaksāta sporta zāle, trenera pakalpojumi, tiek dota arī iespēja pie privātskolotājiem apgūt angļu valodu vai matemātiku. Projektā ir divi galvenie mērķi – iesaiste izglītībā un iesaiste nodarbinātībā,” uzsver L.Šķenders un piebilst, ka pašlaik programmu ir pabeiguši septiņi jaunieši, kuri, piemēram, ieguvuši autovadītāja apliecību, ir pabeigti arī šūšanas kursi, kā arī apgūtas datorprogrammas.

Pašlaik viens jaunietis programmu ir uzsācis, lai sasniegtu savu izvirzīto mērķi.

Gulbenes novadā īstenotajām aktivitātēm kopējais piešķirtais finansējums ir 46 926 eiro, no tā Eiropas Sociālā fonda finansējums - 39 887,10 eiro, valsts budžeta finansējums - 7038,90 eiro. Projekts, kas paver jauniešiem plašākas iespējas, turpināsies līdz 2018.gada beigām. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas