Jauniešu attiecības ar naudu pētīs arī mūsu novadā

96 klašu kolektīvi - kopā 2055 vidusskolēni - veiks Vislatvijas pētījumu par jauniešu attiecībām ar naudu konkursā „Jaunais finanšu eksperts 2013". Vidzemi pārstāvēs kopā 26 klašu kolektīvi (492 skolēni). No mūsu novada konkursā piedalīsies astoņi Lejasciema vidusskolas 10.klases skolēni skolotājas Ligitas Antiņas vadībā.  Par to informē  "Swedbank" Privātpersonu finanšu institūta direktore Ieva Use-Cimmermane.

Vēl konkursā sacentīsies 25 klašu kolektīvi no Rīgas (kopā 677 skolēni), 16 klašu kolektīvi no Kurzemes (kopā 342 skolēni), 15 klašu kolektīvi no Zemgales (kopā 302 skolēni) un 14 klašu kolektīvi no Latgales (kopā 242 skolēni).

 

Pētnieciskos darbus šogad vadīs ne tikai ekonomikas, grāmatvedības, matemātikas, komerczinību un sociālo zinību skolotāji, bet arī latviešu valodas, vizuālās mākslas, angļu valodas, vēstures skolotāji, klašu audzinātāji, mācību pārziņi, bibliotekāri un pat skolu direktori.

 

„Šis ir pirmais tik plaša mēroga pētnieciskais projekts Latvijā, kurā iesaistīti skolēni. Dalībnieku atsaucību piedalīties pētījumā šogad bijusi necerēti liela, par ko liels paldies jāsaka pedagogiem un pašiem skolēniem. Ja skatāmies kartē, tuvāko nedēļu laikā 47 dažādās Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās tiks aktualizētas jauniešu un viņu vecāku personīgajām finanses. Mēs priecājamies, ka pirms trīs gadiem aizsāktā personīgo finanšu prasmju veicināšanas kustība vēršas plašumā visā Latvijā," gandarīta ir I. Use-Cimmermane.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas