Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauniešus finansiāli atbalsta Flūgu ģimene un Zīgenes Lauvu klubs 2

Gulbenes novada domē septiņi topošie studenti vakar tikās ar Frīdhelmu un Mihaelu Flūgiem no Vācijas, kuri kopā ar Zīgenes Lauvu kluba biedriem sarūpējuši jauniešiem stipendijas mācību uzsākšanai augstskolās.

Labdariem par atbalstu pateicās jaunieši, novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis, Kultūras, izglītības un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.

A.Apinītis aicināja Flūgu laulāto pāri uzsākt jaunu tradīciju – pirmajiem izdarīt ierakstu viesu grāmatā, ko pašvaldībai dāvināja Ordeņu brālība.

Jaunieši cits pēc cita atklāja, kādas iespējas dos 750 eiro finansējums katram. Gulbenes novada valsts ģimnāzijas absolvente Agnese Poiša atzina, ka viņa apbrīno labdarus Flūgus, kuri ar patiesu prieku un sirsnību dāvā palīdzību.

Paldies par iespēju pilnveidot zināšanas Rīgas Tehniskajā universitātē, kur apgūs informācijas tehnoloģijas, teica Lejasciema vidusskolas absolvents Rihards Lūkins, kurš finansējumu saņem no F.Flūga personiskajiem līdzekļiem. R.Lūkins jau iegādājies datoru, kas noderēs studijām. Lauma Silauniece un Mārtiņš Ručevskis (Gulbenes novada valsts ģimnāzija) studēs Latvijas Universitātē, kur apgūs tiesību zinātnes un somugru valodu. Gulbenes novada vidusskolas absolvente Ivita Buliņa iestājusies Rīgas Tehniskajā universitātē, lai apgūtu muitas un nodokļu administrēšanu. Arī viņas skolasbiedrene Agnete Zanda Dzirkale izvēlējusies šo augstskolu, lai studētu Ekonomikas fakultātē. Gulbenes 2.vidusskolas absolvente Diāna Asatrjana gatavojas kļūt par ārsti, tāpēc iestājusies Rīgas Stradiņa universitātes programmā “Medicīna”.

F.Flūgs pauda cerību, ka arī turpmāk varēs finansiāli atbalstīt Gulbenes jauniešu studijas. Savā dzīvē viņš ir secinājis, ka ir nepārtraukti jāmācās.

Kā zināms Gulbene ir Frīdhelma mātes Zigrīdas bērnības pilsēta. Tieši viņa rosināja vīru Frici un draugus Zīgenē gādāt par humāno palīdzību Latvijas pilsētas iedzīvotājiem. Pēc Zigrīdas aiziešanas viņsaulē šo misiju turpināja viņas vīrs Fricis, kuram 2005.gadā tika piešķirta Atzinības krusta lielās sevišķās pakāpes goda zīme. Tagad vecāku sākto turpina dēls Frīdhelms un viņa dzīvesbiedre Mihaela. Viņi vasaras atvaļinājumu pavada brīvdienu mājā Gulbenes novadā, ko iegādājās F.Flūgs. Paredzams, ka nākamvasar uz Gulbeni varētu atbraukt Zīgenes Lauvu kluba pārstāvji.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Stradu pagasta iedzīvotāja

Patiesi lepni par šādu atbalstu! Paldies Flūgu ģimenei!

pirms 3 gadiem, 2016.08.31 10:21

..

Vai somugru valoda ir līdzīga indoeiropiešu valodai? :-)

pirms 3 gadiem, 2016.08.31 16:05

Vietējās ziņas