Jaunizbūvētais ūdensvads – kā bārenis 5

Stāķus plāno pieslēgt pilsētas ūdensvadam pret iedzīvotāju gribu
Iedzīvotāju attieksme pret jaunizbūvētajiem vairāk nekā 6 miljonus latu vērtajiem Gulbenes ūdensvada un kanalizācijas tīkla atzariem ir atšķirīga - daļa iedzīvotāji nesteidzas pieslēgt savas dzīvojamās mājas tāpēc, ka dārgi izmaksā pievadu izbūve, citi tāpēc, ka baidās no dārgiem komunālajiem pakalpojumiem. Arī pašvaldības īpašumā esošās dzīvojamās mājas ūdensvadam var tikt pieslēgtas tikai tad, ja iedzīvotāji paši maksās par pievadu izbūvi. Ka tieši tāda ir novada domes nostāja, "Dzirkstelei" apliecina Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons.

Izņēmums ir Stāķu ciemats Stradu pagastā. Meklējot kompromisu ar dumpīgajiem iedzīvotājiem, novada deputāti ceturtdien nobalsoja par 1500 latu atvēlēšanu Stāķu daudzdzīvokļu māju pievadu rekonstrukcijai, lai varētu nodrošināt kvalitatīva ūdens saņemšanu no pilsētas ūdensvada. Nauda tiks ņemta no novada budžeta, nevis iedzīvotāju makiem. Turklāt, kā jau tika plānots, ūdensvada projekta gaitā ietaupītos aptuveni 53 tūkstošus latu izmantos Stāķu ciemata ūdensvada rekonstrukcijai jeb sacilpošanai, lai nepieciešamības gadījumā ūdens padevi varētu atslēgt atsevišķiem daļai klientu, nevis visiem uzreiz.

 

Rekonstrukcijas darbi varētu sākties tūlīt pēc tam, kad 1.martā ciematā ūdenssaimniecības pakalpojumus sāks sniegt SIA "Alba". Arī par to ceturtdien domes sēdē ar balsu vairākumu vienojās deputāti, kaut iedzīvotāji uzstājās un pauda, ka ir pret. Viņi prasīja, lai ciemata ūdensvadu un attīrīšanas iekārtas nodod pašu apsaimniekošanā un neklausījās argumentos, ka šo jomu var pārvaldīt tikai profesionāļi.

 

Iedzīvotāji iebilda, ka SIA "Alba" viņiem uzreiz pakalpojumus sāk sniegt pēc pilsētas tarifa, ko apstiprinājis Sabiedrisko pakalpojumu regulators. Kā zināms, SIA "Alba" sniegtās ūdensapgādes tarifs visām lietotāju grupām ir 0,68 lati par kubikmetru (bez 22 procentu pievienotās vērtības nodokļa), kanalizācijas pakalpojumu tarifs - 0,77 lati par kubikmetru. Pašlaik ūdensvada un kanalizācijas pakalpojumu tarifs Stāķos ir 0,74 santīmi par kubikmetru.

 

Stāķēnieši sola dumpoties tālāk
Pēc domes sēdes "Dzirkstelei" piezvanīja Stāķu iedzīvotāju pārstāve Lilija Sliņķe un pauda viedokli, ka daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji neparakstīs līgumus ar SIA "Alba".

 

"Deputāti nedomā, kā mēs samaksāsim, kā mēs ar "Albu" komunicēsim. Viņiem nav komunikācijas ar "Albu". Mums vēl jo vairāk nebūs." L.Sliņķe bažījas, ka, pieļaujot pašvaldības ūdensvada un kanalizācijas tīklu pievadu rekonstrukciju Stāķos, "sistēma automātiski nonāk SIA "Alba" nomā uz 30 gadiem". "Tur būs pavisam cita "opera" pēc tam." Tāpēc iedzīvotāji plānojot neļaut uzsākt ūdensvada un kanalizācijas tīklu pievadu rekonstrukciju ciematā. Uz jautājumu, kā izpaudīsies neļaušana, L.Sliņķe izvairās atbildēt konkrēti. "Mēs to vēl izdomāsim," viņa saka.

 

Stāķēnieši savā īpašumā ieguvuši videoierakstu teju pusotras stundas garumā no ceturtdienas domes sēdes, kad tika izlemti viņus interesējošie jautājumi. Ieraksts esot tapis kā maksas pakalpojums. Izjautāta, ko iesāks ar šo filmēto materiālu, L.Sliņķe saka: "Dokumentāli ir nofiksēts. Mums ir doma pasniegt šo informāciju iedzīvotājiem. Plašākai auditorijai." Ikviens Stāķos varēšot noskatīties šo videoierakstu mājas kārtībā.

 

Lai izmanto savas tiesības!

Kā novada dome rīkosies, ja iedzīvotāji Stāķos atkal sāks piketēt, traucējot pašvaldības lemtā izpildi? A.Pētersons bilst, ka nevienam nav liegts izmantot visas likumīgās tiesības sava viedokļa aizstāvībā. Viņš uzsver pašvaldības pienākumu: "Mūsu pamatfunkcija ir nodrošināt iedzīvotājiem pieeju ūdenim. Ja negrib... Kāda atšķirība, vai tā ir privātmāja vai daudzdzīvokļu māja! Tas, protams, nav risinājums."

Viņš apliecina, ka ar iedzīvotājiem Stāķos runāšot SIA "Alba" darbinieki. "Es ceru, ka tā būs. Tālab ir izveidota projekta ieviešanas grupa."

Pievieno komentāru

Komentāri 5

tolstij

SIA " ALBA"- ir profesionalie pleseji. Mordas atestas, ka kujļiem. Gnidas, ne cilveki.

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 19:10

Nav vairs komunisma laikmets,katrs domā ar savu galvu un nevis ar Adamoviča vai Domes.

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 16:25

arī pilsētnieks

tad jau pilsētniekiem, kam jātsaisa pievadi par bargu naudu, lai pierakstos pie zelta ūdensvada, arī jāņem dakšas un lāpas, lai dotos pie pilsētas kungiem. Jo kurš gan ir spējīgs šajos laikos atrast tādu naudu? ūdensvads iet gar mājas paksi, bet lai tiktu pie ūdens, jāmaksā vairāk nekā 500 Ls. Vai tas ir normāli? Un tad vēl runā, ka nauda pāri palikusi. tad dariet tā, lai cilvēks normāli var izmantot pilsētas ūdensvada ūdeni, nevis rokat (ieguldat lielu naudu) rakšanas pēc. Jautājums: cik tad pilsētnieku ir pieslēgušies šim Eiropas zelta ūdensvadam?!

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 09:50

Padomājiet!

Nav jums kauna staķēnieši. Kāpēc jūs domajat, ka esat priviliģētāki ka pārējie novada iedzīvotāji? Kāpēc pārējiem iedzīvotājiem jāšķiras no savas naudas, lai pieslēgtu savas mājas ūdensvadam, bet jūs domajat, ka viss jums pienākas? Kāpēc mums, visiem novada iedzīvotājiem, jāmaksā par jūsu kaprīzēm?

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 09:45

Pilsētnieks

Paši jau vainīgi. Tad grib, tad negrib. Ja negribat, tad sasauciet visus stāķēniešus, braucat ar dakšām un lāpām uz domi. Būsiet apmierināti.

pirms 9 gadiem, 2011.01.31 09:21

Vietējās ziņas