Jaunizveidotā ātrās palīdzības mediķu brigāde dežurēs laukos

Ir iecere Sinolē atvērt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta punktu.

“Pagaidām doma ir par Sinoli, bet tas vēl var arī mainīties,” “Dzirkstelei” uzsver dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājs Voldemārs Kokorevičs.

Dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša “Dzirkstelei” stāsta, ka Gulbenē jau šobrīd ir izveidota viena jauna papildu brigāde, kas ir dienas brigāde, kurā strādā viens mediķis ar operatīvā transportlīdzekļa vadītāju, un tas ir papildu resurss esošajām brigādēm.
“Ir plāns šīs jaunās brigādes, ko veidojam, izvietot vietās, kur ir tā saucamie “baltie laukumi”, kur operativitāte ir zemāka, un Gulbenes novadā bija diskusija par Velēnu kā vienu no vietām, kur izvietot brigādi,” stāsta I.Bukša.

V.Kokorevičs papildina, ka Gulbenes novadā Lejasciema pagasts, Tirza, Lizums, Velēna ir “baltais laukums”.

“Tur izsaukumu nav daudz, bet sanāk, ka mēs nevaram iekļauties laikos, un šo papildu brigādi ir doma novirzīt tieši šajā teritorijā vienā punktā. Respektīvi tas notiks tā – brigāde nāk uz darbu Gulbenē, tad pārdislocējas uz to punktu, vakarā beidz darbu un brauc atpakaļ uz Gulbeni. Šobrīd rit pārrunas, ka šis punkts varētu atrasties Sinolē, un tas būtu šim “baltajam laukumam” pa vidu. Vēl viss gan nav norunāts. Ja viss izdosies, tad brigāde tur varētu sākt darbu mēneša laikā. Katrā gadījumā brigāde pie pacienta varēs ierasties ātrāk nekā no Gulbenes vai Smiltenes, tādā veidā tiks uzlabota palīdzības saņemšana iedzīvotājiem,” stāsta V.Kokorevičs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas