Jauno budžetu apstiprina gandrīz bez diskusijām 18

Deputāte iekarst, nesaņemot atbildi par pašvaldības darbinieku komandējumu tēriņiem
Gulbenes novada šāgada budžets, kas kopumā ir apmēram 14 miljonus latu liels, 24.februāra domes sēdē ir apstiprināts bez atkāpēm no sagatavotā projekta. Kā jau rakstījām, šogad visvairāk ir plānots tērēt izglītībai. Tie ir 39 procenti jeb 5 918 841 lats no kopējiem budžeta izdevumiem.

Otrie lielākie tēriņi šogad - 15,1 procents no kopējiem izdevumiem - ir plānoti ekonomiskajai darbībai, pārsvarā nauda novada ceļu un ielu rekonstrukcijas darbu pabeigšanai. 14,6 procentus no kopējā budžeta ir paredzēts izlietot atpūtai, kultūrai un sportam. Sociālajai aizsardzībai šogad plāno tērēt 10 procentus no kopējiem izdevumiem, kas, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ir par 108 696 latiem vairāk. Tikai pabalstos trūcīgajiem novada iedzīvotājiem paredzēts izlietot 521 570 latus, kas ir par 35,6 procentiem vairāk nekā pagājušajā gadā.  

Deputāte prasa atbildes astoņas minūtes

Vienīgā, kura domes sēdē jautāja par budžetu, bija deputāte Ilze Mezīte. Viņa interesējās, cik naudas pašvaldības darbinieku komandējumiem ir tērēts pagājušajā gadā un tērēs šogad. Deputāte arī gribēja zināt, kāds pērn ir bijis komandējumu "pozitīvais pienesums". Deputāte jautāja, kurā budžeta sadaļā viņa var lasīt šo informāciju. Izrādījās, ka tādas sadaļas budžetā nav.

 

I.Mezīte bija sašutusi un norādīja, ka deputātiem ir jābalso par budžeta apstiprināšanu, kaut netiek sniegta pilnīga informācija.

 

Izvērtās diskusija aptuveni astoņu minūšu garumā, taču neviens no klātesošajiem domes Finanšu un ekonomikas nodaļas darbiniekiem nespēja deputāti informēt par šīm izmaksām. Nodaļas vadītāja Anna Pružinska paskaidroja, ka komandējumu nauda tiek rēķināta katrai pašvaldības iestādei atsevišķi. I.Mezīte turpināja tincināt, kur viņa šīs summas var redzēt. Tika ieteikts individuāli nākt uz domes Finanšu un ekonomikas nodaļu, kur viņai visu parādīšot.

 

Deputātei sola visu paskaidrot vēlāk

Runājot par komandējumu lietderību, A.Pružinska skaidroja, ka par to savā atskaitē rakstot katrs pašvaldības darbinieks pēc atgriešanās no apmaksāta komandējuma. Viņa arī paskaidroja, ka ir jānošķir darba komandējumi, kas tiek apmaksāti no pašvaldības budžeta, no izbraukumiem, kuriem finansējums tiek gūts no malas, realizējot dažādus projektus.

 

I.Mezīte izteica vēlēšanos iepazīties arī ar projektu naudas tēriņiem dažādiem tā saucamajiem pieredzes apmaiņas jeb, kā norādīja viņa, "tūrisma braucieniem".

 

"Es gribu tagad zināt to!" uzstāja deputāte, tomēr neviens viņai tobrīd šādu informāciju nesniedza.

 

A.Pružinska mierināja, ka I.Mezīte var pie viņas atnākt un apskatīties, cik ir tērēts naudas katrai iestādei un konkrētiem cilvēkiem. Deputāte bija neizpratnē, kāpēc viņai esot "jāiet uz grāmatvedību un jālūdzas", lai tiktu pie prasītās informācijas.

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa iebilda, ka jālūdzas nav, ikvienam deputātam esot tiesības jautāt un saņemt atbildes no domes darbiniekiem.

 

A.Pružinska piebilda, ka prasītā informācija tikšot sagatavota, veidojot pagājušā gada novada budžeta izpildes pārskatu. Šis pārskats deputātiem būšot jāapstiprina līdz 30.aprīlim. Pašlaik domes finanses pētot zvērināts revidents.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

lapsiņa

Tādēļ jau mums tik švaki iet, ka uzskatam, ka nav nekas jāzin un arī nezin tikai tukši paceļ problēmu kuras vispār nav un pašai arī priekšlikumu nav. Tikai, esmu runājis.

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 14:25

EKONOMEI

JĀ JUMS IEGĀJIES PADOMJU PRINCIPS, KA JĀZIN LIKUMS, PRINCIPS UN KĀRTĪBA BUDŽETA VEIDOŠANAI- NEKAS KONKRĒTS, JA VĒLIES ZINĀT NĀC UN NOSKAIDRO. Ar padomju domāšanu viss ir skaidrs,nekādas debates, jo vairums deputātu ir bijušie funkcionāri -komunisma cēlāji.

pirms 9 gadiem, 2011.03.03 17:13

JĀNIS

Pareizi, pirms budžeta apstiprināšanas atbildīgajam par budžeta sadaļām, būtu konkrēti jāzina, cik naudas tērēsim. Atrunāties jau ir visvienkāršāk, ATNĀKSI PASKAIDROŠU.

pirms 9 gadiem, 2011.03.03 16:41

Ai,ai cik ilgi jāgaida,kamēr tos komandējumus saskaitīs kopā.Trakas lietas!Tad nu laikam vienu skaitīs un divus izlaidīs,lai iznāk tā kā bija teikts.ha-ha!

pirms 9 gadiem, 2011.03.02 15:02

Vai kā vajadzētu psihologus,katram dep.vienu.,nu kādam divus.

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 12:46

ekonome

Iesaku deputātei izlasīt divus svarīgus likumus: Par pašvaldībām un Par budžetu. Tad noteikti tiks skaidrāks budžeta veidošanas princips un kārtība, kādā to dara. Vai tiešām ir vēlme tikai runāt bez kāda pamatojuma. Informāciju deputāti iegūst par katru interesējošo jautājumu pie grāmatvežiem. Šajā gadījumā jau droši vien interesējā kāds konkrēts darbinieks. Tad tā arī vajag prasīt. Nu nevar ieņemt amatus bez sagatavotības. Par ārstu arī nevar strādāt bez zināšanām. Kāpēc uzskata, ka būt deputātam ir tikai pienākums tikai kaut ko runāt un izpaust pesonīgās sajūtas. Tam domāti psihologi.

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 11:30

ļimons

Cik tad mūms ir to deputātu??? rūnā tikai viens, kaut izšķir 14 ļimonu likteni. laikam pārejiem viss pie vienas vietas.

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 23:56

gulbeniete

Es arī iepērkos Pie Ilzes, vienmēr dod čeku.
Labāk pārbaudat, kā strādniekiem maksā deputāts Poļaks, cik stundas iek strādāt un kā visi darbinieki ir reģistrēti, kauns, ka tāds cilvēks ir domē un vēl gudri spriedelē. Stāmerienas halles celtniecība arī ir viņa roku darbs. Poļaks nokaunies un sāc ar šodienu maksāt cilvēkiem algas un valstij nodokļus!

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 17:31

čeks nav jāprasa,tas ir jādod .tas noteikts ar LIKUMU.Vai ne tā?No sīkumiem arī viss sākas .Tad notiek tā ,ka savā acī baļķi neredz......un,kad nonāk pie augšām,tad tie likumi ,izrādās,tikai muļķiem rakstīti.

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 17:16

...

Ja nedod čeku, vajag paprasīt,,,ticiet, uz reiz iedos...

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 15:20

Laine

Vieniigais cilveeks,kurs vispaar pacel so jautaajumu,jo paareejiem ir izdeviigaak nokluseet par bezprigela naudas izsaimniekoshanu...
Un chekus vina dod vienmeer,taa,ka nevajag!!!

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 14:33

ps

Pārējiem deputātiem gan laikam viss bija skaidrs, vai varbūt negribēja muļķīgi izskatīties, jo neko nesaprot...šīs domes sēdes ir farss, kā var tik daudzus jautājumus izskatīt tik īsā laikā, tas liecina par šo kungu un dāmu pilnīgu analfabētismu...

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 11:11

Deputāte

Jā,izsaimniekotāju pietiekvisur un vienmēr...

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 10:29

Vetklīnikā pie Ilzes iepērkos regulāri, kā arī tiek veikta suņa vakcinācija un vienmēr pretī saņemu kases čeku. Paldies arī par sniegto palīdzību suņukam darba laikam beidzoties, neko lieku neiekasējot. Runājot par iztērētiem naudas līdzekļiem, atcerēsimies, ka zivs jau pūst no galvas. Vienkāršas tautas daļa patiesību nekad neuzzinās.

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 09:47

Pareizi

Tā lopu daktere tikai par naudu vien domā,bet savā praksē gan tie čekiņi aizmirstas!

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 09:37

Labāk lai Ilze sāk čekus izsniegt savā vetklinikā- citādi sanāks problēmas ar VID...

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 08:29

oho

Malacis, Ilze, lai Tev pietiek spēka un izturības.Mums arī interesē, kas notiek novadā, bet izrādās, ka viss ir kā miglā: runājam, solām vienu, darām, kā sev izdevīgāk.

pirms 9 gadiem, 2011.02.28 08:14

Vietējās ziņas