Jauno Gulbenes novada domes pārvalžu vadītāji apstiprināti 58

30. septembrī, Gulbenes novada domes sēdē klātesošo 14 deputātu (uz sēdi nebija ieradušies Andris Vējiņš, Intars Liepiņš un Indra Caune) vairākums nobalsoja par trīs pašvaldības jaunizveidoto pārvalžu vadītāju iecelšanu amatos.


Balsojumā par Gulbenes novada pašvaldības jaunizveidoto pārvalžu vadītājiem opozīcijas deputāti ieturēja savu līniju. “Pret” Laura Krēmera iecelšanu par Sporta pārvaldes vadītāju bija Anatolijs Savickis un Guna Pūcīte. Viņiem pievienojās vadošās koalīcijas pārstāve Lāsma Gabdulļina. Balsojumā par Gundegu Ķikusti Kultūras pārvaldes vadītājas amatā “pret” bija G.Pūcīte un A.Savickis, atturējās vadošās deputātu koalīcijas pārstāve Ieva Grīnšteine, bet L.Gabdulļina bija “par”. G.Pūcīte un A.Savickis bija pret Edīti Kanaviņu kā Izglītības pārvaldes vadītāju. E.Kanaviņa pati šajā balsojumā nepiedalījās. Deputāte Larisa Cīrule balsojumos par visiem trim pārvalžu vadītājiem nepiedalījās.


Kultūras pārvaldi vadīs Gundega Ķikuste, kura ir dzimusi gulbeniete un pēc augstākās izglītības iegūšanas ir strādājusi banku sektorā. Saņemot rozes no novada domes priekšsēdētāja Normunda Audziša rokām, G.Ķikuste teica: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies! Un es ar savu pirmo darba dienu darīšu visu ar savu enerģiju un pieredzi, lai Gulbenes sabiedrība un arī pārvalde pārvērstos.”

Sporta pārvaldes vadītājs būs līdz šim Rugāju sporta centru vadījušais L.Krēmers. Šie abi speciālisti savus pienākumus sāks pildīt ar 1.novembri (nevis ar 1.oktobri, kā bija paredzēts iepriekš). Izglītības pārvaldes vadītājas amatā ar balsu vairākumu tika iecelta Edīte Kanaviņa, kura bija Gulbenes 2.vidusskolas direktore. No direktores amata viņa tiek atbrīvota ar 30.septembri, bet pārvaldes vadītāja būs ar 1.oktobri. Tātad 2.vidusskolas direktores amats tagad ir vakants un uz to būs jāizsludina atklāts konkurss.

Visiem jaunieceltajiem pārvaldniekiem noteikta vienāda mēnešalga – 1469 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pašvaldībā reorganizācijai pakļautās Izglītības, kultūras un sporta nodaļas līdzšinējais vadītājs Arnis Šķēls vienprātīgi tika iecelts par Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktoru ar 1.oktobri. Viņam noteikta 1428 eiro mēnešalga pirms nodokļu nomaksas.

Rankas bērnudārza “Ābelīte” vadītājas amatā deputāti vienprātīgi iecēla Aigu Losevu, kura iepriekš bija šā amata pienākumu pildītāja. Arī viņa jaunajā amatā apstiprināta ar 1.oktobri. Noteiktā mēnešalga – 1003 eiro pirms nodokļu nomaksas. A.Loseva teica, ka nākotnes vīzija ir strādāt pēc Montesori pedagoģijas principiem, kas ļauj labāk sagatavot bērnus skolas gaitām, vai, izmantojot pieejamos resursus, akcentēt Vides izglītību (piemēram, dabas saudzēšana, otrreizējo materiālu izmantošana).

Deputātu vairākums nobalsoja vēl par 2 atbrīvošanām no amata. Ar 30.septembri no Gulbenes kultūras centra direktora amata ar deputātu vienprātīgu balsojumu domes sēdē tiek atbrīvots Egons Kliesmets, kā arī no Gulbenes sporta centra direktora amata tiks atbrīvots Ziedonis Lazdiņš, tiklīdz viņš būs darbā pēc slimības atvaļinājuma.

Abi tiek atbrīvoti, pamatojoties uz Darba likuma 101.panta pirmās daļas 9.punktu. Abiem arī turpmāk pašvaldībā tiek piedāvāts darbs viņu pārstāvētajās nozarēs.

L.Gabdulļina publiski pauda par Z.Lazdiņa atbrīvošanu no vadošā amata. “Man ir ļoti žēl, ka šādi cilvēki, kuri ilgus gadus ir strādājuši novada labā, netiek novērtēti. Reāli mēs nenovērtējam mūsu novada patriotus,” viņa sacīja. Viņai centās iebilst novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs, izpilddirektore Lienīte Reinsone, kā arī deputāte Ilze Mezīte, kura pauda, ka “ir vajadzīgi jauni cilvēki ar jaunu skatījumu”. N.Audzišs sacīja, ka Z.Lazdiņš “ir vienmēr novērtēts” un no sporta darba kā tāda arī turpmāk novadā nepazudīs. L.Gabdulļina pauda, ka viņai vispār ir ļoti žēl, ka, par katru cenu izveidojot pašvaldībā Kultūras un Sporta pārvaldi, netiek ņemtas vērā iedzīvotāju domas. Galvenokārt tieši lauku cilvēku domas, kā pauda L.Gabdulļina, kur ir lielākais novada iedzīvotāju skaits.


Pievieno komentāru

Komentāri 58

Pēteris

Deputātu korpusā izveidojies jauns pāris - misters un misis NĒĒĒ.
Vienalga par ko un kā, bet NĒĒĒ!

pirms gada, 2019.09.30 20:08

Savs viedoklis

Gan nezinot iemeslus, kādēļ jūsu aprunātie deputāti Pūcīte un Savickis bija pret, tomēr es šim balsojumam piekrītu. Neredzu iemeslu, kādēļ novadam un mums, iedzīvotājiem barot vēl liekas ierēdņu mutes. Es tiešām teiktu liekas-daudz par daudz šo ierēdnīšu mums ir. It īpaši, kad novada pašvaldība slīkst parādos un izpārdot visu mūsu novadu īpašumus, skolas. Un, ka tādi čīkstētāji kā Reinsone, Audzišs un co biedrības deputāti ir ar lielu aizrautību par naudas izšķērdību šajā sakarā. Laikam jau tā ir-roka roku mazgā.

pirms gada, 2019.09.30 20:33

?

Balsojumu "pret " es saprotu, bet kāpēc tur sēd L. Cīrule, kura nepiedalās nevienā balsojumā?

pirms gada, 2019.09.30 21:01

Cik var

Kurš idiots atbild par Gulbenes apgaismojumu cik ilgi neslēgs tàs gaismas bēniem jānāk pa tumsu mājàs no nodarbībām????

pirms gada, 2019.09.30 20:40

?

Kāpēc par lielu naudu jāliek laternas, ja no 5 tikai 1 ieslēdz?

pirms gada, 2019.09.30 20:57

Astrologs

Zvaigznes saka ka ar tām laternām būšot trakas lietas it kā KANBS ņems kādu priekšā.

pirms gada, 2019.10.01 12:30

?-astrologam

Vajadzētu gan paņemt gan priekšā gan pakaļā, citādi redzot tās domes pārgudrās sejas pārņem dusmas.

pirms gada, 2019.10.01 13:14

Viesis

Vairums ir pret Kanaviņu amatā, tā pat arī pret atlaišanu Kliesmetam, Ziedonim un Šķēlam. Šie trīs ir pilsētas patrioti un lepnums novadam. Visi bija savos amatos. Tā pat bija arī ar E. Siļķēnu. Un nu, jaunas vēsmas, ko, jaunas vēsmas atkal 30 000 kādam projektam iedalīs?

pirms gada, 2019.09.30 21:18

weza

Kanaviņa ko tur darīs??? Protams,ka pret. Šiem 3 kungiem gan bija jāpaliek.

pirms gada, 2019.09.30 21:37

Ulmis

kanvavina klausa komjaunietim krauklim uz varda -labi dresseta

pirms gada, 2019.10.01 15:29

Oto

Kultūras centrā liec ko gribi,tāpat atdeves nav.Atkal jābrauc uz koncertiem kaimiņu novados!

pirms gada, 2019.10.01 22:13

Rīga

izbrīnu rada Kanaviņas darba stils...nekur nav labi...Daukstes, Gulbenes ģimn.,@.vsk., tagad šis amats...zinot viņu nav viņa tik spēcīga, lai vadītu novada izgl.sistēmu. Kā var cilvēks, amatpersona mētāties...iesākt, pamest, iesākt pamest. tas neliecina neko labu. Piedodiet

pirms gada, 2019.09.30 22:24

Gulbenietis

Cik žēl, ka jūs nesaskatat īsto kopainu. Kanaviņas kundze ir darījusi tik daudz laba skolu sistēmā. Paskatieties lūdzu kāda bija 2.vsk. pirms viņas?
Biežā skolu maiņa liecina, ka cilvēku novērtē un viņš, šajā gadījumā viņa, kāpj pa karjeras kāpnēm uz augšu. Personīgi es teiktu, ka beidzot īsto darbu autors ir ticis novērtēts un ielikts īstajā amatā.
Par Kliesmeta un Ziedoņa kungiem teiktu liela netaisnība. Šķēla kungs ..... komentārus neprasa. Žēl, ka tik būtiskā amatā ieceļ amatieri, kurš tik prot kontrolēt, uzraudzīt, aizrādīt un nedot priekšlikumus, padomus......

pirms gada, 2019.10.01 06:00

pilnīgs Purvciems

Aizej, Rīga, pastrādā Daukstu skolā šodien! Kur tad tā skola ir?!

pirms gada, 2019.10.01 11:16

Yes

Pilnīgi piekrītu Rīgai. Mētājas no vienas vietas uz otru. Gan jau drīz būs nākamā.

pirms gada, 2019.10.01 13:13

Kurmis

Tāpēc, ka IR deputāte, tāpēc arī skolu sakārtoja. Tāpēc, ka šajā skolā mācās Mazura un citu deputātu bērni. Roka roku mazgā.

pirms gada, 2019.10.02 09:32

Kurmis

Tāpēc, ka IR deputāte, tāpēc arī skolu sakārtoja. Tāpēc, ka šajā skolā mācās deputātu bērni. Roka roku mazgā. Tāpēc, ka bija iespēja tikt pie projektu naudām. Nāks nākamais, viņam vairs tādu iespēju nebūs. Tamāra bija aizsācēja skolas renovācijai, tālāk bija jāturpina aizsāktais. Jaunie gorās veco ēnā, piesavinās veco ieguldījumus. Nemāk tie jaunie novērtēt večus. Savā ģimenē arī tā dara, ka vecākus neciena ?

pirms gada, 2019.10.02 09:41

Gulbeniete

Nav te kaut kas kàrtībà! Vēl ceram , ka kungiem nàksies tiesà atbildèt par aJaungulbenes Sila pàrdośanu, un nauda, redz esot izsaimniekota
tekošu rèķinu apmaksai,
Vai tas , Audziśa kungs ir normàli.
Jùs ar tukśo domes maciņu

pirms gada, 2019.10.01 00:20

Ha

Tikai Valsts kontroli un pa visàm šuvēm!
Galu galà tà ir nodokļu maksàtàju nauda, nav tiesības izsaimniekot!

pirms gada, 2019.10.01 00:24

Gulbenietis

Ļoti žēl, ka politika ir pirmajā vietā nevis iedzīvotāju intereses.
Nav man pašam visu to izglītību un šaubos vai būs, BET...
Vai tiešām MĒS varam uzticēt Kultūru cilvēkam, kurš ir strādājis tikai bankās (izglītība tam atbilstoša) un dejojusi Zelta RŪSIŅĀ, to viņa prot, bet vai tāpēc jāuztic vadīt Kultūru Gulbenes novadā?! Man tas ir liels jautājums.
Par sporta vadītāju.... Ja, deputāte uzdot vienkāršu jautājumu un jaunais vadītājs apgalvo, ka nav iedziļinājies notiekošajā situācijā Gulbenes novadā, tad varbūt tomēr nevajadzēja kandidēt uz šādu amatu?!
Pēc visa redzētā un dzirdētā šajās dienās, spriežu ka, ja man būtu sētnieka izglītība, es Gulbenes domē varētu vadīt Labiekārtošanas nodaļu Gulbenes novadā. Tas ir liels absurds, ko šobrīd dara valdošā partija. Liels kauns Normundiem. Laiks tomēr iet godpilnā pensijā.

pirms gada, 2019.10.01 06:08

?

Kādā pensijā? Viņi tak vēl iz zaļi gurķi! Līdz pensijai Normundiem kā līdz Ķīnas robežai.

pirms gada, 2019.10.01 07:28

Atbilde

Es nesaprotu. Taisīja reorganizāciju, bet kas sanāca? Bija viena darbavieta,tagad trīs ar tādām algām
Nudien,vai mēs cilvēki esam pavisam tupi vai arī mūs par tādiem taisa.

pirms gada, 2019.10.01 10:10

Jautājums

Tiem, kuri savārīja šo putru, cerot uz lieliem amatiem novada pašvaldībā, finālā iedeva pa pēcpusi.
Reformu īstenoja citi. Tagad gaidīsim sauso atlikumu.

pirms gada, 2019.10.01 10:15

Pēteris

Kādus jaunus skatījumus pa šiem gadiem ir piedāvājusi augstāk minētā vetārste, kopš ir deldējusi deputātam atvēlēto krēslu? Uztraucās, ka jaunais pārvaldnieks neļaus kādam radiniekam apvienot daudzos amatus?

pirms gada, 2019.10.01 10:12

prezervatīvs

labi, ka es strādāju privatajā sektorā - viena grupiņa visu laiku mana krēslus un vins otru slavē, diezgan liela ***ā līdēju padarīšana.

pirms gada, 2019.10.01 11:26

...

Ar vetārsta izglītību vieta tikai kūtī.

pirms gada, 2019.10.01 11:53

Pēterim

Skatījumi nu ir tādi-kam pielīst,kur pielīst,lai tiek kāds labumiņš,tur salīdušie prot domāt tikai par personīgo labumu.

pirms gada, 2019.10.01 13:21

Atbilde Rīgai

Tieši manas domas. Tāpēc laižas prom no skolas,kā vadīt tādu iestādi,kur bērni sadzīti kā govis kūtī pilnīgi bez kaut kādas jēgas. Tāds daudzums! Tur tak nevar apjēgt. Radi stāsta un šausminās. Tāds mazais trako nams. Aizgājuši reiz parunāties ar audzinātāju-kas par vainu,kā vienā skolā tādas atzīmes,šajā vai nu sliktas,vai vispār nekādu. Ar piebildi,kā bērns ir piedalījies neskaitāmās olimpiādēs un visur,kur vien iepriekš skolotāji ir saskatījuši potenciālu bērnā,kā viņš var,prot un dara. Negribētu savu bērnu pataisīt par futbolbumbu un mētāt katru gadu pa citu skolu. Bet kārtību gan es parādīšu,jo es zinu,ko mans bērns līdz šim ir parādījis. Nu ko man bija atbildēt? Novēleju viņai izturību. Bet šaubos,vai šodien prioritāte ir bērns vai pašvaldības naudas maks.

pirms gada, 2019.10.01 10:25

Āāā

Kāda tumsonība....vainot skolu, ka bērns, kurš tikko ir izsperts no ierastās vides un nav teicamnieks... Bērnam ir jāadaptējas jaunajā vidē. Domā viegli ir iejusties citā skolā, kur viss ir svešs, neierasts? Visi skolotāji nav vienādi, nemāca identiski vienādi, nomainot skolu, bērnam ir jāiejūtas un jāuztver kā māca šie jaunie skolotāji, lai šautu uguņus. Kāda ir jūsu, kā vecāku prioritāte- bērna teicamās atzīmes, vai viņa pašsajūta?

pirms gada, 2019.10.01 12:15

viedoklis to pilnīgs Purvciems

Paprasi Šķēlam! Ar skolu viss bija kārtībā, pat skolēnu skaits auga, kas dažus sāka biedēt. Uz 2. vsk. ne vienu nedzen, paši nāk, ko nevarētu teikt par otru pilsētas skolu!

pirms gada, 2019.10.01 12:38

Janka

Nāk jau uz 2.vsk, bet ne tāpēc ka tur direktore ir Kanaviņa!

pirms gada, 2019.10.01 13:18

viedoklis to Janka!

Kāds tu esi optimists! :)

pirms gada, 2019.10.02 09:31

Janka

Man pilnīgi vienalga kā sauc direktori, ja es dzīvoju blakus kādai skolai. Tāpēc jau es nestiepšu bērnu uz citu skolu, ka tuvākajā skolā direktore ir Anna vai Minna. Svarīgāka ir klases audzinātāja.

pirms gada, 2019.10.02 10:43

kāpēc?

Viss sākās ar to, ka kāds bij sasapņojies uz sporta atašeja amatu, bet nekā... Tāpēc viss slikti, tikai to skaļi nedeklamē....kāpēc tā?

pirms gada, 2019.10.01 12:41

tāpēc!

gan jau neizdevies atašeja amata kandidāts gatavo atbildes gājienu un neviens netiks aizmirsts

pirms gada, 2019.10.01 12:58

nu gan ir apetīte deputātiņiem,domē gadiem strādā cilvēki, kuriem pat minimālo nemaksā,vai deputāta darba atdeve ir līdzvērtīga padarītajam,māc šaubas.

pirms gada, 2019.10.01 13:33

Antons

Tas tāpēc lai kāpostam 3000 sanāktu.

pirms gada, 2019.10.01 19:33

To Antons

tas ir ta sauktais amata ienemeju verga nodoklis, ka ''muziga pateiciba'' kapostam, ka vins tads ir

pirms gada, 2019.10.02 12:57

Jautājums

VK revīzijā tika secināts, ka, apkopojot no zvērinātiem revidentiem saņemto un pašvaldību iesniegto informāciju, joprojām Latvijas 62 pašvaldībās domes deputātiem, kuri neieņem algotu amatu domē, mēnešalgas stundas likme pārsniedz Atlīdzības likumā noteiktos ierobežojumus.
VAI GULBENES NOVADA PAŠVALDĪBĀ ARĪ?

pirms gada, 2019.10.01 13:41

Nu

Sasmīdināja dejijošais banku sektors,tur var strādāt sākot no apkopējas līdz sekretutkai-prostitutkai,amplitūda plaša.

pirms gada, 2019.10.01 13:49

?

Tiek plānota zaļās ielas izbūve, vai tiešām ir vajadzīgs asfaltēts ceļš uz purvu ?

pirms gada, 2019.10.01 15:21

!!!???

Kurš no vietvalžiem dzīvo uz Zaļās ielas!

pirms gada, 2019.10.01 15:36

Viesis2

"tiklīdz viņš būs darbā pēc slimības atvaļinājuma"...kas ir ''Slimības atvaļinājums"?

pirms gada, 2019.10.01 16:00

saimnieks

Viņš jau ir darbā!
Apmierina tas tevi?

pirms gada, 2019.10.01 16:14

Experts

Jautājums jaunajam sporta "priekšniekam"! Vai turpinās trenēt Rugāju komandu iekš LBL3? Citādāk dīvaini sanāk.....maksā mūsējie, bet ar sirdi un darbiem Rugājos

pirms gada, 2019.10.01 21:49

glupam Expertam

Tu pats saprati, ko samurgoji?????
Kur bērni, kur ikdienas darbs???

pirms gada, 2019.10.01 22:13

Experts

Klau "glupais"! Neviens par ģimeni nerunā! Paskaidro man, kā var novada galvenais sporta funkcionārs būt cita novada komandas galvenais treneris?
Viss būtu saprotams un skaisti, ja tie būtu kādi amatieru mači, bet komanda piedalās oficiālās LBS rīkotās sacensībās! Izriet jautājums, vai Lauris Krēmers ar 100% atdevi būs Gulbenes novada sporta dzīvē un darba laikā un vietā nerisinās Rugāju novada sporta dzīves jautājumus?

pirms gada, 2019.10.02 09:50

Olegs

un Rugāju domes deputāta lomu arī pildīs?????

pirms gada, 2019.10.02 10:34

glupam Expertam 2

Tava domāšana līdzinās kāda izbijuša, neveiksmīga skolotāja funktierim.
Man prieks, ka mūsu novada iesēdējušies sporta liekēži tā uztraucās!
Cerams, ka Krēmera kungs kārtīgi izputinās šo iesīkstējušo sporta skudru pūzni un izlabos tās milzīgās kļūdas, kuras nesodīti atļāvās daži personāži aizvadītajos gados!
Lai viņam veicās! Visa, loģiski domājošā, sporta sabiedrība atbalstīs Lauri Krēmeru!

pirms gada, 2019.10.02 18:13

Gulbenietis

Experts. Jā, viņš turpinās gan vienu gan otru darbu. Tads vismaz bija viņa solījums Rugāju basketbolistiem.
Jautājums vietā. Kā un Kāpēc tas tiek pieļauts, šīs jautājums būtu jāuzdod deputātiem.

pirms gada, 2019.10.03 13:34

Evita ????

Kas pa cilvekiem ka tik noriet citus.Edīte ļoti daudz izdarījusi Gulbenes 2vsk.,Labak bùtu neskauduši citus.,bet uz sevi paskatijušies...Edītei vëlu veiksmi un Apsveicu!????????

pirms gada, 2019.10.02 07:54

nu

Sakārtoja Kanaviņa, jo pati bija deputāte,bet arī citas skolas ir sakārtotas. Tā tikai trūka,ka ,esot deputāte, nesakārtotu.

pirms gada, 2019.10.02 09:41

nu, nu

Kuras skolas tad Kanaviņa sakārtoja???? Tās, kuras nolikvidēja????? Un 2.vsk. tiešām visa lielā nauda tiek tikai tāpēc, ka deputāti piesedz un lobē. Kauns nav, Kanaviņa??? Karjeriste, nevis kārtīga darba veicēja!

pirms gada, 2019.10.02 10:31

Vietējās ziņas