Jauns gads, dārgāki atkritumi 4

Ar nākamā gada 1.janvāri mainīsies sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs poligonā, kuru izmanto Gulbenes novada iedzīvotāji. Tas ir poligons "Kaudzītes" Litenes pagastā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas interneta mājas lapā lasāma informācija, ka tarifs būs nedaudz mazāks, nekā sākotnēji to vēlējās poligona apsaimniekotājs - SIA "Alba 5". Apstiprinātais tarifs ir 20,74 lati par tonnu (bez pievienotās vērtības nodokļa), kas ir par 3,17 latiem jeb 13 procentiem mazāk nekā iesniegtā tarifa projektā. Tomēr kopumā tarifs, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo, ir palielinājies par 4,5 procentiem.


Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons "Dzirkstelei" skaidro, ka jaunais tarifs maz ietekmēs iedzīvotāju naudas makus, taču ar 1.janvāri valstī lielāks kļūs dabas resursu nodoklis, kas šobrīd ir 5 lati, bet būs 7 lati par tonnu. Tas gan ietekmēs ģimeņu budžetu.
Apstiprinātais jaunais tarifs ir aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA „Alba 5" sadzīves atkritumu apglabāšanas izmaksas.


SIA „Alba 5" poligons „Kaudzītes" darbību sāka 2008. gada 28.februārī, un tas izveidots Malienas reģiona apkalpošanai. Poligonu apsaimniekojošo SIA „Alba 5" ir nodibinājušas piecas novadu pašvaldības - Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Cesvaines un Lubānas, un kopumā poligons apkalpo desmit novadu pašvaldību teritoriju.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

pilsētnieks

Ko tad jū, lauku pāķi bijāt iedomājušies,ka atkritumus var vest uz mežu,vai kuri tuvāk pilsētai dzīvo/strdā vest uz pilsētu,nekā nebij,būs jāmaksā par visu.

pirms 8 gadiem, 2011.12.15 17:35

Savācējs

Neprecīza informācija. Dārgāka noglabāšana un dabas resursu nodoklis. Tas nenozīmē, ka sadārdzinājumu segs iedzīvotāji. Pēc manas info,daudziem nemaz dārgāk nebūs. Atkarīgs no firmas, kura vāc. Alba piedāvā necelt cenu pilsētā, bet izlīdzināt vienādi visā novadā.

pirms 8 gadiem, 2011.12.14 18:51

Vietējās ziņas