Jaunsargi gatavojas testam 1

Gulbenes rajonā ir vairāk nekā 300 jaunsargu
Aptuveni 18 jaunsargi no Gulbenes rajona gatavojas sezonas galvenajam notikumam - testam no 3. līdz 9.aprīlim, ko tradicionāli Alūksnē kārto vecākās grupas jaunsargi, vidusskolas 12.klases beidzēji.

Jaunsardzes centra Vidzemes daļas Gulbenes nodaļas vecākais referents Ingolfs Lūsis "Dzirkstelei" saka, ka, par spīti ekonomiskajai krīzei, jaunsargi pavasari sagaida, piedaloties dažādās sacensībās un ekskursijās. Šiem jauniešiem dzīve jaunsardzē turpinās kā jau ierasts.

"Paldies Gulbenes sporta centram, kas dod iespēju jaunsargiem par brīvu apmeklēt trenažieru zāli," saka I.Lūsis.

Šo iespēju var izmantot Gulbenes vienības 119 jaunsargi.

Pavisam Gulbenes rajonā ir vairāk nekā 300 jaunsargu no 11 gadu vecuma līdz pat tādiem, kas vēl turpina mācīties skolā. Šie bērni un jaunieši aktīvi iesaistās dažādos pasākumos. Šodien, 13.martā, Lejasciemā būs tūrisma sacensības Gulbenes rajona jaunsargiem. 25.martā Jaungulbenes arodvidusskolas zālē notiks florbola sacensības jaunsargu jaunākajai grupai.

5.martā Gulbenes rajona jaunsargi ar panākumiem piedalījās Oskara Kalpaka militarizētajā stafetē Madonā 56 komandu konkurencē. Gulbenes jaunākās grupas meitenes ieguva 3. vietu, bet jaunietes no Gulbenes ierindojās 2. vietā, 3. un 4. vietu dalīja Lejasciema un Jaungulbenes vecākās grupas meitenes. Jaunākās grupas zēni no Gulbenes rajona ierindojās 7. un 8. vietā, bet vecākās grupas jaunieši no Gulbenes ieguva 4. vietu, lejasciemieši - 8.vietu, jaungulbenieši - 15.vietu.

Stafetē sacentās komandas ar pieciem dalībniekiem katrā. Katrā sacensību posmā bija jāveic noteikti uzdevumi - jāskrien, jāšauj ar pneimatisko šauteni pa baloniem, jāmet granātas, jāslēpo, jāšauj ar mazkalibra šauteni mērķī, jānes nestuves ar cietušo. Zēni stafetē līdzi nesa triecienšauteni, bet meitenes - medicīnas somu.

Februārī Gulbenes rajona jaunsargi devās ekskursijā uz Nacionālo Bruņoto Spēku instruktoru skolu Cēsīs un Valsts robežsardzes koledžu Rēzeknē. 27.februārī notika tradicionālais pasākums Lejasciemā - jaunsargu un tēvu diena, kurā piedalījās aptuveni 100 jaunsargu no Gulbenes, Tirzas, Lizuma un Lejasciema.

"Programmā bija ierindas mācība, šaujamieroču izjaukšana un salikšana ar laika kontroli, teorētiskie uzdevumi un florbols. Uzvarēja draudzība. Paldies Lejasciema vidusskolas kolektīvam un Zemessardzes 25.kājnieku bataljonam, kas palīdzēja organizēt šo pasākumu," saka I.Lūsis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

...

Man prieks par tevi braaliit,ka ari tavu sejinu te redzu,malacis!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.13 21:18

Vietējās ziņas