Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunu ražotni Lizumā atbalsta 77 procenti iedzīvotāju 6

Jūlija beigās SIA “Avoti SWF” ir izsniegta būvatļauja koksnes granulu ražošanas ceha tapšanai Lizumā, informē Gulbenes novada būvvalde. Tādējādi ar pozitīvu gala iznākumu ir noslēgusies jūnijā izsludinātā būvniecības ieceres sabiedriskā apspriešana.

“Bija arī viedokļi pret būvniecības ieceri. Tomēr 77 procenti aptaujāto iedzīvotāji atbalstīja jaunas ražotnes izveidi Lizumā. Vienmēr ir jārēķinās ar pretējiem viedokļiem, ja būvniecība tiek plānota tuvu apdzīvotai vietai,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis.

Tomēr sabiedrības viedokļi ir saklausīti un arī ņemti vērā. 14.jūnijā Lizumā notikušajā koksnes granulu ceha izveides ieceres prezentācijā, kurā piedalījās 47 interesenti, izskanēja daudz jautājumu. Iedzīvotāji interesējās, vai ražotnei būs aizsargjosla, kas norobežos teritoriju. Atbilde bija – gar teritorijas robežu plānots stādīt ātraudzīgas liepas. Troksnis jaunajā ražotnē nebūšot lielāks kā pārējā SIA “Avoti SWF” ražošanas teritorijā. Visa ražošana notiks ēkās. Paredzams, ka transporta kustības intensitāte, sākot darboties koksnes granulu ražotnei, šajā zonā varētu palielināties līdz aptuveni 30 smagajām automašīnām dienā.

Par jauno būvniecības ieceri Lizumā publiskās apspriešanas laikā saņemtas 108 aptaujas anketas (no tām 107 ir par, 1 – pret būvniecības ieceri). Saņemts arī būvniecības ideju noraidošs iesniegums, kuru parakstījis 31 cilvēks. Koksnes granulu ražotnes pretinieki ir bažīgi, ka cehs būs tuvu apdzīvotai vietai, radīs troksni un izmešus.

Iepirkumu uzraudzības birojs publiskojis informāciju par SIA “Avoti SWF” izsludinātā publiskā iepirkumā rezultātiem koksnes granulu ražošanas līnijas piegādei (ar jaudu no 105 000 tonnām līdz 110 000 tonnām gatavās produkcijas gadā, strādājot 8000 stundas gadā). Šajā iepirkumā no  divu Latvijas un vienas Spānijas firmas piedāvājumiem SIA “Avoti SWF” 25.jūlijā izvēlējās spāņu uzņēmuma “PRODESA Medioambiente, S.L” priekšlikumu. Konkursa uzvarētāja piedāvātā līgumcena ir
9 249 800 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ass

Ļoti labi,būs Lizumā jaunas darba vietas un cilvēkiem nākotne.Patīkami,ka Lizumā dzīve nestāv uz vietas ,bet ''mutuļo''.Ir ražotnes,ir darbs,ir virzība uz priekšu.

pirms 4 gadiem, 2016.08.11 19:17

ABC

Pagaidām jau it kā viss pavecam.Konfekšu cehā būšot pārmaiņas,lai nu kā tur nebūtu,ka tik paliktu cehs un būtu cilvēkiem darbs un senā tradīcija,ka Lizumā ražo konfektes,tā taču ir sava veida vēsture Lizuma vizītkarte.

pirms 4 gadiem, 2016.08.12 20:31

FFF

107 strādnieku anketas piespiedu kārtā par,viena neatkarīgā iedzīvotāja viedoklis pret +31 iedzīvotāja viedoklis par.

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 12:01

ha

KĀRTEJAIS SKAUĢA MURGS....

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 12:53

Vietējās ziņas