Jautājumi ministram beidzas stundas laikā

Uldis Augulis: "Trakākais, ka par ūdens pārvadāšanu un stumdīšanu ir jāmaksā nauda!"
Šodien darba vīzītē Gulbenē bija ieradies Zaļo un Zemnieku savienības satiksmes ministrs Uldis Augulis. Gulbenes novada domē "Dzirkstele" uzzināja, ka viņš apmeklēja dzelzceļa staciju un papusdienoja Vecgulbenes muižā. Stundu ministrs veltīja sarunai ar vietējām, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona amatpersonām un novada uzņēmējiem. Jautājumu bija daudz un dažādi, saruna ievirzījās arī par visaktuālāko - cīņu ar sniegu. Starp nekonkrētām ministra atbildēm bija arī tādas, kas klātesošos sasmīdināja. Vairāk foto šeit.

Akciju sabiedrības "Latvijas Autoceļu uzturētājs" Gulbenes ceļu rajona direktors Kārlis Cunskis informēja, ka cīņai ar sniegu februārī nāksies izmantot jau vasarai paredzēto ceļu fonda naudu. Viņš pauda neziņu par šo situāciju.  

Ministrs sacīja, ka tiks apkopota informācija par finansēm, kas izlietotas gan valsts, gan pašvaldības ceļu pastiprinātai tīrīšanai no sniega. "Piedāvāsim valdībai segt izdevumus no neparedzētajiem izdevumiem. Tik liels sniega daudzums pēdējos gados tiešām nav bijis," pauda U.Augulis.

 

Ministram nācās atbildēt gan uz stratēģiskiem jautājumiem, gan saistībā ar aktuālo - lielo sniega daudzumu. SIA "Apgāde - Gulbene" valdes locekle Ruta Vilciņa skaidrojās ar ministru, kāpēc kravu pārvadājumi pa Latvijas dzelzceļu notiek tik gausi. Firma regulāri no sadarbības partnera Baltkrievijā saņem tehnisko sāli, kas caur Daugavpili tiek transportētas pa dzelzceļu uz Gulbeni. Tas satrauc arī  ceļu uzturētājus, jo no Baltkrievijas saņemto tehniskos sāli, kas ir salīdzinoši lētāks, izmanto valsts autoceļu kaisīšanai gan Latvijā, gan Igaunijā.

 

Ministrs šo jautājumu tūlīt pat pāradresēja Satiksmes ministrijas Sauszemes transporta departamenta direktora vietniekam un Dzelzceļa nodaļas vadītājam Jānim Eidukam, kurš solīja situāciju noskaidrot.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas