Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jautājumu par referendumu - maz

Vēlēšanu iecirkņos piesaka un interesējas par balsošanu mājās
Pagājušajā nedēļā darbu sāka vēlēšanu iecirkņi. Sazinoties ar vairākiem iecirkņiem, "Dzirkstele" noskaidroja, ka jautājumu par referendumu iedzīvotājiem tikpat kā nav, vairāk interesējas un piesaka balsošanu mājās.

Līdz pat referenduma dienai, 23.jūlijam, kad tauta lems atlaist vai ne Saeimu, vēlēšanu iecirkņos var saņemt visu nepieciešamo informāciju par tautas nobalsošanu. Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī, šajā laikā būs iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā.  

Pilsētā - aktivitāte ļoti minimāla

Gulbenes vēlēšanu iecirkņa komisijas locekle Vita Bašķere "Dzirkstelei" stāsta, ka pagaidām aktivitāte ir ļoti minimāla un sestdien vēl nebija saņemts neviens pieteikums par balsošanu mājās.

 

"Pašlaik var teikt, ka cilvēki nenāk, vienīgais, par ko ir interesējušies, vai nevar jau ātrāk nobalsot. Bet nevar. Toties var balsot jebkurā vietā, nevis pēc savas dzīvesvietas. No pieredzes gan zinu, ka parasti pieteikumi uz balsošanu mājās tiek saņemti pēdējās trīs dienās. Kad ir partiju saraksti, tad vēl kāds cilvēks atnāk un painteresējas par kādu partijas programmu vai sarakstu, bet šoreiz jau būs tikai jāatzīmē, esi "par" vai "pret" Saeimas atlaišanu, un tas ir vienkāršāk," saka V.Bašķere.

 

Interesējas, vai nevar nobalsot jau tagad

Līdzīga situācija ir arī citos novada vēlēšanu iecirkņos. Piemēram, vēlēšanu iecirknī Druvienā vismaz līdz pirmdien vēl nebija iesniegts neviens iesniegums par balsošanu mājās.

 

"Interese gan ir, un cilvēki ir paņēmuši nepieciešamās iesnieguma veidlapas, bet mēs tās vēl neesam saņēmuši. Ir bijis, kad iedzīvotāji ir vaicājuši, cik daudziem jānobalso, lai Saeimu atlaistu. Bet kopumā it kā jau viss cilvēkiem ir skaidrs. Šoreiz jau nav tā, ka ir jāpēta partiju programma un ko nu kurš ir solījis, tikai būs jāatzīmē - esi "par" vai "pret" Saeimas atlaišanu. Varētu būt, ka iedzīvotājiem arī līdz sestdienai, kad notiks referendums, jautājumi neradīsies," spriež vēlēšanu iecirkņa pārstāve Inese Zvejniece.


Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs stāsta, ka līdz pirmdienai ir saņemti pieci iesniegumi par balsošanu mājās, bet jautājumu par pašu referendumu neesot. "Cik nu tā informācija arī ir vajadzīga šim pasākumam. Nav jau tā, ka jāiepazīstas ar partiju sarakstiem. Viss ir skaidrs, tas arī noteicošais, kāpēc nav jautājumu par referendumu. Līdz šim nekāda ļoti lielā aktivitāte te nav bijusi," saka A.Vasiļjevs.


Arī Lejasciemā cilvēki piesaka balsošanu mājās. Tie gan pārsvarā esot vieni un tie paši cilvēki, kas balsošanu mājās piesaka arī uz citām vēlēšanām, jo grib būt aktīvi. Jautājumu par referendumu tāpat kā citviet neesot. Savukārt Tirzas vēlēšanu iecirknī "Dzirkstele" noskaidroja, ka ir cilvēki, kas interesējušies, vai var jau tagad nobalsot un vai var balsot jebkurā iecirknī. Interesējas arī par balsošanu mājās, bet līdz pirmdienas pusdienlaikam vēl nebija saņemts neviens iesniegums.


"Dzirkstele" jau rakstīja, ka atbilstoši Satversmei 10.Saeima būs atlaista, ja tautas nobalsošanā par Saeimas atlaišanu nobalsos vairāk nekā puse no tiem vēlētājiem, kuri piedalīsies tautas nobalsošanā. Šajā gadījumā būs jāizsludina jaunas Saeimas vēlēšanas, kurām jānotiek ne vēlāk kā divus mēnešus pēc Saeimas atlaišanas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas