Joprojām daudz diskutē par luksoforiem 4

Lai gan kāds laiks jau ir pagājis, kopš pilsētā darbojas luksofori, tie joprojām ir biežs apspriešanas temats. Cilvēki joprojām spriež gan par to lietderību, gan arī par to darbības intervāliem.

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns skaidro, ka luksofori šobrīd jau darbojas ieprogrammētajā režīmā. Tiesa, līdz ar pāreju uz ziemas laiku luksofori dzeltenajā mirgojošajā režīmā tagad sāk darboties jau no pulksten 18.00 līdz 6.00 rītā, nevis kā tas bija sākumā - no pulksten 19.00 līdz 7.00.

 

"Esmu novērojis, ka, iestājoties tumsai, cilvēku pilsētā paliek pavisam maz. Tagad tumšs paliek diezgan ātri, tādēļ pilsētas centrs pulksten 18.00 jau ir samērā tukšs, domāju, ka pārprogrammēt luksoforus nav nepieciešams," vērtē O.Lucāns.

 

Pilsētnieki joprojām diskutē arī par to, vai luksoforiem būtu jādarbojas brīvdienās un agrās rīta stundās, kad mašīnu un cilvēku ielās ir ļoti maz.

 

"Es piekrītu, ka brīvdienās ielas ir tukšas, taču ir jāņem vērā, ka luksofori ir ieviesti satiksmes drošības uzlabošanai. Lai arī mašīna pēc mašīnas nebrauc, kārtībai tomēr ir jābūt, un pa dienu luksofori parasti strādā - tā tas ir visur. Cilvēkiem ir jāpierod pie luksoforiem, jāiemācās gan autovadītājiem braukt, gan gājējiem šķērsot ielas pie luksoforiem, arī bērnos ir jācenšas ieaudzināt izpratne par satiksmes drošību. Gan jau cilvēki pieradīs, un viss būs kārtībā," saka pārvaldes vadītājs.

 

Viņš piebilst, ka diezgan daudz ir bijis arī diskusiju par zaļā un sarkanā signāla intervāliem.

 

"Man gan ir jāatzīst - cik būs cilvēku, tik būs arī viedokļu. Taču, ja piemēram, Ozolu, Rīgas un Bērzu ielas krustojumā intervāli būs īsāki, var veidoties sastrēgumi, jo automašīnas nevarēs paspēt veikt pagriezienu uz Bērzu ielu. Man šķiet, ka ir mēģināts rast optimālos risinājumus. Protams, ja tiks saņemti iebildumi, luksoforus nepieciešamības gadījumā var arī pārprogrammēt," saka O.Lucāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

driver

Tie dzeltenie mirgojosie nakti zilbina un grutak redzet vai kads neuzskries uz parejas.Varbut uz nakti labak vispar izslegt?

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 15:18

....

Luksofori deg,bet ielas jau no vakara līdz rītam tumšas!
nākotnes ielā jau no vakara 18,00 melna nakts ārā...,bet luksofori deg!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 12:19

...

Man gan liekas, ka šie neapmierinātie ir tie, kuriem nepatīk kārtība, kuri līdz luksaforu uzstādīšanai gāja, kā gribēja, brauca kā gribēja, apstājās kur gribēja... Cik ilgi uz O.Kalpaka ielas pie kultūras centra, kur bija kādreiz pāreja, pēc remonta bradāja pa zaļo zonu, līda cauri nožogojumam, grūti savas miesas aiznest līdz pārejai...tādi pēc tam diskutē...

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 10:38

līkais

kapēc nav luksafora līkā un rīgas iela???

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 08:58

Vietējās ziņas