Joprojām ir daudz gājēju bez atstarotājiem 8

Ceturtdienas vakarā Gulbenes iecirkņa ceļu policijas inspektori kopā ar iecirkņu inspektoriem un arī nepilngadīgo lietu inspektoriem devās reidā, lai novērotu situāciju, vai diennakts tumšajā laikā neapgaismotos ceļu un ielu posmos gājēji lieto atstarotājus vai arī kādus citus gaismu atstarojošus elementus.

Policijas darbinieki apsekoja situāciju pilsētā un devās arī uz Ozolkalna pusi un arī uz Šķieneriem, Stāķiem un Stariem. Kopumā reidā bija iesaistīti 12 policijas darbinieki.  

Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts laikrakstam stāsta, ka reida laikā par atstarotāju nelietošanu brīdinājumu saņēma 10 cilvēki. Viņš ir novērojis, ka diezgan daudz cilvēku tomēr nelieto atstarotājus. Cilvēki neapzinās, ka arī pilsētā neapgaismotos posmos ir jālieto atstarotāji.

 

"Es ceru, ka gājēji tomēr aizdomāsies un lietos atstarotājus, jo tie ir domāti tikai un vienīgi viņu pašu drošībai," saka G.Pusts.

 

Ikvienam der atcerēties, ka ceļu satiksmes noteikumos ir teikts, ka diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jālieto gaismas atstarotājs vai cits gaismu atstarojoša materiāla elements vai jātur rokā iedegts lukturītis. Lietojot atstarotāju, cilvēki rūpējas ne tikai par sevi un savas dzīvības drošību, bet arī par to, lai viņi ir redzami autovadītājiem un ne vieniem, ne otriem nebūtu jānonāk ceļu satiksmes negadījumos.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

ok varat staigat bez atstorotajiem skraidit uz sarkano gaismu - bet TAD vainojat paši sevi ja jusus sabrauks ,,, galu gala musu valsti gajeji 75 % vainigi paši ka notiek uz cela avarijas . tada statistika ,

pirms 9 gadiem, 2011.11.14 23:12

Vaards

Man liekaas, taadaa zemee kaa Latvijaa, ar taadu braukshanas kultuuru un valsts attieksmi pret gaajeejiem v. autobrauceejiem ir vienkaarshi pashnaaviiba naktii staigaat bez atstarotaajiem. Kaut gan domaaju, taa ir katra pasha dariishana, kaadaa apgjeerbaa paarvietoties nakts laikaa. Ja kaut kaads likums, tad gaismu atstarojoshajaam vesteem jaabuut pieejamaam par briivu!

pirms 9 gadiem, 2011.11.14 21:51

gulbenietis

vispār jau tie kas dzīvo ārpus pilsētām ir ļoti apzinīgi cilvēki - staigā gaismu atstarojošās vestēs un vēl sakarina atstarotājus. par to prieks, jo tās lietiņas patiešām glābj dzīvības.

pirms 9 gadiem, 2011.11.14 10:49

atstarotajus janesa gajejiem obligati !!!! !!! tumsa autovaditajis nevar redzet cilveku ,.

jasoda gajejus bargi jo ruupji parkap ceļa noteikumus- skraida uz sarkano luksaforu .. un pec tam vaino autovaditajus ,,, ja sabrauc gajeju un jagejam nebija arpus pilseta astarotaja uzskatu ka autovaditajis NAV vainigs !!! un vispar gan pa ielam gan citur staiga cilveki alhokola reibuma stavokli un neskatas kur iet ,,

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 23:31

zaiga

ka jus nevarat saprast --- cilveki kurie NAV Autovaditaji --- atstarotājiem gājējiem JABUT OBLIGATI gan pilseta gan IPAŠI arpus pilsetas , !!! UN STARP CITU NEVAJAG LATVIJU SALIDZINAT AR CITAM VALSTIM ,,, LATVIJA NAV TA VALSTS KUR CILVEKI IR TIK APZINATI UN KARTIGI,,,

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 23:20

Vai Gulbenes pilsētas ielas ir skaitās pietiekami apgaismotas? Un varbūt to vajadzētu parūpēties

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 20:41

?

Priekškam man atstarotāju, ja ceļu šķērsoju tikai pie gājēju pārejām?

pirms 9 gadiem, 2011.11.12 21:42

Nekur pasaule tadi atstarotaji nav jalieto, ta ir rpilnigi personiga izvele vai cilveks nesa atstarotajus vai ne.
CItas valstis gan soferi kuri sabrauc gajejus tiek soditi ( atskiriba no Latvijas)

pirms 9 gadiem, 2011.11.12 20:05

Vietējās ziņas