Jūlijā ceļo daudz vairāk

Vasara ir ceļojumu laiks, kad tiek plānoti gan lielāki, gan arī mazāki ceļojumi. Arī mūsu pusē palaikam ir manāmi ceļotāji - gan ar velosipēdiem, gan arī ar dzīvojamajiem treileriem. Jūlijā ceļotāju aktivitāte ir krietni palielinājusies, atzīst Gulbenes novada tūrisma informācijas centra vadītāja Laura Lulle.

"Jūlijs ir karstākais ceļojumu mēnesis. To izjūtam arī mēs tūrisma informācijas centrā. Apmeklētāju šomēnes salīdzinājumā ar jūniju ir daudz vairāk. Turklāt ceļotāji centrā pēc informācijas vēršas ne vien brīvdienās, bet arī darbdienās," stāsta L.Lulle.

 

Viņa piebilst, ka pārsvarā ceļotāji ir no dažādām Latvijas vietām, bet, protams, ir arī ārzemnieki. Samērā daudz ir kaimiņu - igauņu un lietuviešu tūristu, ir arī vācu un zviedru tūristi, caur e-pastu ir lūgta informācija arī no Norvēģijas, Francijas.

 

"Daudzi atbraucot vienkārši jautā, ko var apskatīt Gulbenē un tuvākajā apkaimē. Ir arī tādi, kas konkrēti interesējas arī par Stāmerienu, bānīti, Vecgulbenes muižu. Daudzi izvēlas aktīvo atpūtu, arī šeit, centrā, ir bijuši vairāki velotūristi, kas apceļo Latviju ar velosipēdiem. Ceļotāji interesējas arī par saimniecībām, kas piedāvā degustēt un izmēģināt dažādus lauku labumus," stāsta centra vadītāja.

 

Jāatgādina, ka joprojām norit arī ceļošanas akcija "Apceļo seno Atzeles novadu", kuras laikā ceļotājiem jāiepazīst senais Atzeles novads, kurš savulaik ir ietvēris Alūksnes, Balvu, Gulbenes apkārtni un pat Abrenes teritoriju. Akcijas laikā ceļotājiem ir jāiegriežas 15 objektos, kas atrodas bijušā Alūksnes, Balvu un arī Gulbenes rajona teritorijā. Gulbenes novadā ir jāapmeklē Vecgulbenes muiža, Lizuma pagasta Kāzu muzejs, Druvienas Silmaču muzejs un Gulbenes - Alūksnes bānītis. Tie, kas būs apmeklējuši visas 15 vietas, tiks aicināti uz noslēguma balli 19.novembrī Gaujienā.

 

"Interese ir arī par šo akciju, taču šķiet, ka lielāka interese ir par Dižo Baltijas apceļošanu. Šī akcija notiek katru gadu un jau ir kļuvusi populāra, turklāt tās laikā ir iespēja arī iepazīt kaimiņzemes. Šogad viens no akcijas objektiem ir arī mūsu bānītis," stāsta L.Lulle.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas