Jūlijs – silts un nokrišņiem bagāts

“Jūlijs temperatūras ziņā būs tuvu normai. Austrumu pusē varbūt ar noslieci uz siltāku, bet jūras pusē tuvāk Kurzemei var būt vēsāks. Bieži būs mākoņainas dienas un arī lietus. Izskatās, ka nokrišņu tagad būs daudz - gan jūlijā, gan arī augustā. Siena laiks būs vairāk siena pūdētājs nekā īsts siena laiks, jo trijās četrās dienās vismaz reizi līs,” stāsta laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Viņš skaidro, ka atbilstoši pīlādžiem un laika zīmēm janvārī un martā kopumā jūlijā nokrišņu būs vairāk nekā parasti. “Vasaras pirmā puse bija sausāka, bet vasaras otra puse - ar nokrišņiem bagāta,” saka V.Bukšs.

Jūlija pirmajā pusē gaidāmas vēsākas dienas ar nepastāvīgiem laika apstākļiem, pa vidu - arī kāda karstāka diena. Jūlija vidū - vairāk saulainu dienu. Jūlija beigās atkal būs nepastāvīgi laika apstākļi, lai gan kopumā jūlijs būs silts un ar nokrišņiem bagāts.

Jūlijā nozīmīga diena, kad vērot laiku, ir 10.jūlijs - Septiņu brāļu diena. Ja šajā dienā līst, tad līs septiņas nedēļas. “Un 2017.gadā tā arī bija. Augustā gandrīz pludoja,” atminas laika zīmju vērotājs. Svarīga diena ir arī 2.jūlijs, kad “saulīte jau laižas uz leju”. Ja šajā dienā ir saulains, mākoņi balti, tad būs labs laiks, bet, ja šajā dienā uzlīst, tad turpmāk gaidāmi mainīgi laika apstākļi. Savukārt jūlijā galvenās dienas ir Saimnieku diena - 25.jūlijs (Jēkabi) un Saimnieču diena - 26.jūlijs (Annas). Ja Jēkabos jauks, saulains laiks, tad ziema būs vējiem bagāta. Ja Annās līst, tad rudenī būs daudz sēņu, bet rieksti – tārpaini.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas