Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jumti padodas sniega smagumam 2

Dažviet ne tikai laukos, bet arī pilsētā, sniega tīrītāji no jumtiem izrāda īstu varonību
Arī Gulbenes novada pagastos dažviet biezā sniega sega ir ielauzusi saimniecības ēku jumtus, palīdzējusi sagāzties neizmantotiem šķūņiem. Sniegs nodarījis kaitējumu arī Vecgulbenes muižas dārzniecības vienai siltumnīcai, līdz ar blakus esošās ēkas lūztošo skursteni sadragājot siltumnīcas jumta daļu.

Nolauž skursteni Siltumnīcas jumtu sabojājis sniegs, kas, šļūkdams no kādreizējās Vecgulbenes muižas oranžērijas ēkas, kurā šobrīd atrodas Gulbenes Vēstures un mākslas muzejs, nolauzis un parāvis sev līdzi arī uz tās atrodošos skursteni.

 

"Kā nu ir tā ir. Muzejam nogāzās skurstenis. Siltumnīcas ir apdrošinātas. Kad siltumnīcas atsāks darbību, tad novērsīsim arī bojājumus. Neko vairāk publiskot nevēlos," saka Vecgulbenes muižas kompleksa īpašnieks Elmārs Pitura.

 

Vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza apliecina, ka sniega masa burtiski noliekusi to skursteņa daļu, kas atradusies līdz ar siltumnīcas jumtu.

 

"Tā siltumnīcas daļa, kas atrodas tuvu pie muzeja ēkas, ir pamatīgi cietusi. Domāju, ka neviens saprātīgs cilvēks neuzskatīs par vainīgu to, kas bija pirmais. Pirmais šeit bija muzejs ar tā ēkas garo jumtu un tikai pēc tam tapa siltumnīcas, tāpēc ir jābūt loģiskai secinājumu ķēdei. Būvējot siltumnīcas, netika ņemts vērā, ka tās atrodas tik tuvu oranžērijas ēkai," saka V.Vorza.

 

Muižas siltumnīcās šobrīd nekāda darbība nenotiek, lai gan pērn tā tur valdīja jau februārī, kad tika piķēti puķu stādi un sētas dažādas puķes. Vainojama ir pārāk dārgā apkure. Īpašnieks bilst, ka darbība atsāksies tad, kad būs beigusies apkures sezona. Dārzniecības kopējā platība ir 1300 kvadrātmetri. Tā ir celta sešos dažādos līmeņos. Vienas siltumnīcas kopējā platība ir aptuveni 240 kvadrātmetri.

 

Tīra, kā var

Tirzas pagasta pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis stāsta, ka divas dienas, izmantojot SIA "Vidzemes būvnieks" auto pacēlāja pakalpojumus, no smagā sniega segas atbrīvots pagasta administratīvās vēsturiskās ēkas jumts.

 

"Tagad viss ir kārtībā. Lai gan uz ēkas jumta sniega nebija pārāk daudz, tomēr ar to pietika, lai no tā dažviet ciestu jumta dakstiņi. Pagastā ir arī daži vecāki šķūņi, kas ir sabrukuši zem sniega smaguma, kā arī vienam otram īpašniekam ir ielūzis kāds saimniecības ēkas jumta stūris. Pašvaldība īpašu vērību veltīja ēkām ar lēzenu jumta segumu, kā arī skolas un sporta zāles jumtam," stāsta Č.Barkovskis.

 

Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis bilst, ka pašvaldības ēkas nav bojātas, jo tām nav lēzeno jumtu. Galvenokārt cietuši privāto māju saimniecības ēku jumti.

 

"Sniega smagumu nav izturējis ne tikai jumta segums, bet dažviet arī to konstrukcijas. Labākā situācijā ir tie saimnieki, kuri savas saimniecības ēkas ir apdrošinājuši," stāsta J.Graumanis.

 

Lizuma pagasta pārvaldes vadītājs Uģis Aigars stāsta, ka tikai Lizuma vidusskolas ēkas jumta atbrīvošanai no sniega izmantoti SIA "Vidzemes būvnieks" pakalpojumi. Citviet ar sniegu cīnoties paši saviem spēkiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

hm

Vai tu, gudrīti, esi tīrījis kādreiz sniegu no jumta?

pirms 10 gadiem, 2010.03.08 09:22

Randy, BR Deutschland

Sniegu no jumtiem vajag regulaari tiiriit. Protams, Latvijas vanjkaam un nurlaam patiikamaak guleet uz kraasnsaugshas, nekaa straadaat. Rezultaati - gaidaamie.

pirms 10 gadiem, 2010.03.06 22:56

Vietējās ziņas