Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jūnijs - mēreni silts

Jūnijs ir kuplu pļavu, pirmo siena vālu un ogu laiks. Pērkona negaisi jūnijā kuplina druvas, bet ziemeļvējš dzen graudus tīrumā. Saulains laiks Zāļu mēnesī nes bagātu gadu, bet dubļains - bada gadu. Silts un mitrs jūnijs paredz labu bišu medus un bagātu dārza augļu ražu. Jūnija glāsmainais siltums ir maigāks par pūkām, savā interneta vietnē raksta laika vērotājs Vilis Bukšs.

Atbilstoši 31.decembrim un 13.janvārim, kas paredz laiku jūnijā, pirmajam vasaras mēnesim vajadzētu būt vidēji siltam un pārsvarā sausam. Arī nozīmīgās dienas martā un maijā norāda uz mēreni siltu, bet ne karstu jūniju. Savukārt nokrišņiem bagātais aprīlis norāda, ka Zāļu mēnesī jūnijā būs pērkona negaisi un nakts salnas.

Jūnija pirmajā pusē caurmērā būs mērens siltums un īslaicīgi nokrišņi. Siltas dienas, kas būs jūnija sākumā, vēlāk nomainīs vēsas vasaras laiks. Salnu vietās iespējamas arī vasaras salnas. Vēlāk, laikā ap rudzu ziedu (12.jūnijs), temperatūra var pakāpties līdz plus 28 un vairāk grādiem. Šajā laikā iespējami arī stipri pērkona negaisi.

Mēneša vidū būs vidēji silts, vietām īslaicīgi nokrišņi un lielākoties sauss.

Laikā ap vasaras saulgriežiem (21.jūnijs) biežāk varētu būt īslaicīgi nokrišņi un dienā ap plus 20, 25 grādiem. Jāņu laikā turpināsies tas pats mēreni siltais jūnijs, bez ilgstošiem nokrišņiem un pārsvarā sauss.

Vēlāk, laikā ap Pēteriem (29.jūnijs), būs vasarīgi silts un daždien arī karsts, kad temperatūra var pakāpties līdz plus 30 un vairāk grādiem.

Mēneša beigās varētu būt īslaicīgi nokrišņi, bet galvenokārt būs sauss. Līdzīgi varētu būt arī jūlija pirmajā nedēļā.

Kopumā jūnijs būs vidēji silts, saulains un vairāk sauss nekā mitrs, kas vietām palielinās vasaras ugunsbīstamības risku.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas