Jurģi būs Gulbenes novada dzimtsarakstu nodaļai un tūrisma aģentūrai 23

Šogad Gulbenes novada pašvaldības budžetā ir paredzēts finansējums – 7500 eiro -, lai novada dzimtsarakstu nodaļu Gulbenē pārceltu uz administratīvo ēku Ābeļu ielā 2. Iemesls – esošo telpu (O.Kalpaka ielā 60a) kritiskais stāvoklis un apgrūtinātā pieejamība (3.stāvs). Jautājums par finansējumu nodaļas pārcelšanai bija iekļauts novada domes 28.janvāra sēdē, un ar deputātu balsu vairākumu ideja tika akceptēta.

Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis “Dzirkstelei” saka – civilstāvokļa aktu reģistrācijas priecīgu ceremoniju norisei turpmāk varēs izmantot gan pašvaldības zāles, gan Vecgulbenes muižu un kaut vai gaisa balonu, ja klienti to vēlēsies, varēs atļauties un spēs vienoties ar dzimtsarakstu nodaļas darbinieku. Taču formālai, juridiskai dokumentu sakārtošanai būs pietiekami ar telpām, kuras dzimtsarakstu nodaļai būs pašvaldības administratīvās ēkas 1.stāvā. Šeit, kā akcentē A.Caunītis, izšķirošs ir tieši telpu pieejamības jautājums, kas daudziem klientiem ir liela problēma šobrīd, kad nodaļa atrodas 3.stāvā (kopīgā ēkā ar novada bibliotēku). Tajā pašā laikā A.Caunītis piebilst, ka nekur nav rakstīts, ka dzimtsarakstu nodaļa uz pašvaldības administratīvo ēku pārceļas uz visiem laikiem. Nākotnē ir iespējami citi varianti.

Jau sen apspriests risinājums

Dzimtsarakstu nodaļa tiks pārcelta uz telpām, kuras šobrīd Ābeļu ielā 2 (1.stāvā) aizņem pašvaldības 2011.gadā dibinātā aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” – “Dzirkstele” noskaidroja pašvaldībā.
Jautājums par dzimtsarakstu nodaļas pašreizējo telpu piemērotību ir aktuāls jau sen. “Dzirkstele” par to ir vairākkārt rakstījusi. Bija arī ideja par āra lifta ierīkošanu ēkai O.Kalpaka ielā 60a, taču iecere nav realizējusies.
Pašreizējā adresē iestāde atrodas kopš 1985.gada 22.marta. Pēc administratīvi teritoriālās reformas 2009.gadā Gulbenes novadā sākotnēji bija 14 dzimtsarakstu nodaļas, vēlāk – piecas, tad – tikai viena un Gulbenē.
Gulbenes novada bibliotēkas direktore Antra Sprudzāne “Dzirkstelei” saka – bibliotēkai ir redzējums par dzimtsarakstu nodaļas telpu izmantošanu, kad šī iestāde pametīs ēku O.Kalpaka ielā 60a. “Vairāk nekā 10 gadus esam runājuši, ka bibliotēkai trūkst telpu. Arī akreditācijas komisija to ir atzinusi. Mums ir ļoti nepieciešams viss trešais stāvs,” viņa teica.
Novada bibliotēkā trūkst kluso lasītavu. Trūkst zāles pasākumiem, šim nolūkam varētu tikt izmantota zāle, kuru šobrīd izmanto dzimtsarakstu nodaļa.
A.Sprudzāne teica – 2.stāvā ir labi aprīkota konferenču zāle, bet ar to vien ir par maz. Trūkst arī piemērotu telpu darbiniekiem. “Mums šobrīd pieci darbinieki savus darba pienākumus veic puspagrabā,” stāsta A.Sprudzāne. Vēl viņa piebilst, ka bibliotēka izmanto pat pagrabu, kur ir noliktava. Jādomā arī par tā saucamo depozītu bibliotēkas funkcijas turpināšanu, kas nozīmē vērtīgu, taču ne tik aktīvi lietotu grāmatu krājuma glabāšanu. Reģionālas nozīmes bibliotēkai šāds pienākums ir obligāts.

Dzelzceļa stacija – tūrismam

Savukārt pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” tiek pārcelta (tam paredzēti 8000 eiro) uz Gulbenes dzelzceļa stacijas ēku, kur kopš 2018.gada jau atrodas struktūrvienība “Dzelzceļš un Tvaiks”. Turpmāk gan aģentūra, gan šī struktūrvienība būs zem viena jumta. Arī šī pārcelšanās ir atspoguļota pašvaldības šāgada budžetā.
Aģentūras vadītāja Simona Sniķe laikrakstam teic, ka “Biļešu paradīzes” kase paliks kultūras centrā, savukārt aģentūras darbinieki bez bažām pārcelsies uz jauno mājvietu. S.Sniķe akcentē – tūrisma informācija turpmāk būs pieejama ļoti redzamā vietā, varētu pat teikt “tūrisma epicentrā”, kas saistīts ar Gulbenes dārgumu – bānīti – un kas piesaista ar vēstures elpu. Lai pārceltos, vēl vajadzīgs saskaņojums ar akciju sabiedrību “Latvijas dzelzceļš”, kā arī neliels telpu remonts.


2021.gadā pašvaldība paredz
● Aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” darbībai – 128 088 eiro.
● Aģentūras struktūrvienības “Stāmerienas pils” darbībai – 113 926 eiro.
● Aģentūras struktūrvienības “Dzelzceļš un Tvaiks” darbībai – 77 591 eiro.
● Novada dzimtsarakstu nodaļas darbībai – 65 433 eiro.
● Informācijas stendu atjaunošanai un izveidei novada un pilsētas robežās – 10 821 eiro.

avots: Gulbenes novada dome

Pievieno komentāru

Komentāri 23

..

Ja Gulbenes novadam ir kaut kādi atzinības iedibinājumi (raksti, apbalvojumi, ordeņi), rosinu izskatīt iespēju to piešķirt šim cilvēkam!

pirms 18 dienām, 2021.02.11 13:14

..

biju to domājis labdabīgi. :D

pirms 18 dienām, 2021.02.11 13:14

Elga

Nejau TIC atbild par to cik parkus un ielas Gulbenes domes galva izdomājis atjaunot pirms vēlēšanām! TIC nodarbojas ar tūrisma norišu organizēšanu, popularizēšanu, tūrirma piesaistu, bet ne ar infrastruktūras būvniecību pilsētā!!!
Piekrītu, ka pilsētā no infrastruktūras un objektiem, ko parādīt atbraucējiem principā nav, bet ja mēs nolikvidēsim jau esošo TIC, tad būt tik bēdīgi un situācija būs neatgriezeniska.
Pasekojiet lūdzu līdzi, kā darbojas Alūksnes TIC un cik liels ir pienesums pilsētai, kultūrai, vietējām kafejnīcām, viesnīcām, bet to visu ir JĀATBALSTA pašai pilsētai, bez sakārtotas infrastuktūras šeit vējš svilpo. Šobrīd Alūksne jau ir, manuprāt, Siguldas līmenī. Reti kurš populārs cilvēks šajā rudenī/ziemā nav bijis Alūksnē un pie reizes arī popularizējis to! Kurš brauc uz Gulbeni? Ko šeit darīt? Kurš ir tas objekts, kas pozitīvi saistās ar Gulbeni? "Nodrāztie" gulvji? Ja man atbraucējiem vai draugiem kaut kas jāiesaka, ko parādīt man nav ko, man ir kauns!
Un tas viss 2021.gadā, 30 gadus pēc neatkarības. Vai ir kaut kas jauns uzbūvēts, estrāde, celiņi, sports, tūrisms....Nulle!
Un tas viss galvenokārt tādēļ, ka krēslos vairāk vai mazāk sēž visi tie paši "vēži", kuriem ir silti, bet pilsēta - pelēka!

Aicinu nepalikt par pēdējiem mohikāņiem A-vidzemē tūrisma ziņā. Ar tūrismu mēs ļoti palīdzam vietējiem iedzīvotājiem, tai skaitā mājražotājiem. Bet vai dzelzceļa stacijā ir sakārtota piekļuve cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, vai tad tur tas nav nepieciešams?

pirms 18 dienām, 2021.02.11 21:46

Ah

Itka normala dzimtsarakstu nodala ir ari svinibu zale. Bet tak pareizi . Si ir gulbene. 3 stavs tas ari bij pa traku . Itseviski vecaka gajuma cilvekiem . Jo omitem un opisiem ari gribejas noklut kazas. Nu ta , ja ir naudina tad siki sarakstamies , a ja nav tad nu ka ir .

pirms 18 dienām, 2021.02.11 17:21

Zintis

Kam ir domāta skaistā kultūras centra zāle? Tukša un klusa. Dzimtsarakstu vad. nekad nekas nav labi. Tik daudzi pāri izlemj laulāties citur. Tak lielā zāle, tik laulā!

pirms 18 dienām, 2021.02.11 18:17

Aldis

To aģentūru labāk likvidēt, nekas taču tāpat nenotiek, bet cilvēku ka biezs. Kāds Gulbenē tūrisms,parki dubļos. Visur samazina status, te nekā.

pirms 18 dienām, 2021.02.11 18:19

jaunietis

Tādai kā Elsiņai nu sen bija laiks doties pensijā ,tad arī vairāki pāri laulātos Gulbenē, pie šitāda prasta meitieša pat pieteikties laulībām nepatīkami!

pirms 17 dienām, 2021.02.12 11:13

Pensionārs

Kurš var pateikt ka kovida vīrus neizplatās arī pa zemi Jautājums,,deputātiem ,ārstiem ministriem,prezidentam, labaratorijam,. No piedzīvotā komentārs ,Rīga ejot uz lielveikalu ,no lielveikala iznāk apmeklētājs kurš masku sejas sargu noņem un ieliek atkritumu kastē un tālāk nāk man pretī ,viņš bez sejas sargā nošķaudas un siekalas nokrīt zemē. ,man par to vietu jāiet pāri ,pie apaviem pieķeras siekalu gabaliņš kuru ienesu lielveikala iepirkos pus stundu ,apavi apkalts un siekalu pilīte paceļas gaisā un pieķeras pie sejas vai drēbēm ,. Ja būtu pie lielveikala durvīm ziepju zāļu dezinfekcijas kastīte,tad pie apaviem pieķēries siekalu gabaliņš būtu dezinfikcets un neienests lielveikala ,Grīdas mazgāt visos lielveikalos ar vieglu hlora ūdeni ,Kastītes uztaisīt var jeb kurš 5/2/centimetri augsti un plati nomeles dēlis garums attiecīgi pēc durvīm platums ne mazāk kā metrs ,apakšā plēve ,vidū zāģu skaidas virsū linu audums un kaste gatava tikai jāieliek ziepju zāļu šķidrums Esmu divas bīstamas slimības šāda veida redzējis pie visām ēku ieejas. durvīm un vēl tehnika brauca cauri ziepju zaļu bedrem pie visiem objektiem šāda veidā apkarosim infekciju Lai prezidenta kungs dod atbildi un pārējie speciālisti jo ātrāk jo labak

pirms 17 dienām, 2021.02.12 08:09

Janka

Šis vīruss esot smags un pat klepojot tālāk par 2 metriem nelido (Latvijā), citās valstīs pat tikai 1 metru.

pirms 17 dienām, 2021.02.12 13:46

v.

Papildinu Elgas teikto,atjaunoja kultūras namu,arī Alūksnē to izdarīja,un mums ir iespēja salīdzināt kurš mūsdienīgāks!
Pazaudējām pirti ar peldbaseinu,slimnīcu,visas galvenās valsts iestādes nu ir blakus pilsētās,Kovtuņenko šobrīd veido interesantus objektus par Alūksnes nozīmīgiem cilvēkiem,bet mēs ceļam godā 100 gulbjus!Neieklausās,ka tika teikts orientēties uz citām novada vērtībām.Arī mēs paši pieļaujam,ka esam,kur esam ar savu pilsētu.Tūlīt vēlēšanas,tiks solīts,bet vai pildīts.

pirms 17 dienām, 2021.02.12 08:40

zum, zum

Nupat Balvos atklās atjaunoto kultūras centru ( ilgi gan viņi gaidīja) - varbūt būs tautai parastai domāts , nevis VIP mākslai un tukšā zālēm.

pirms 14 dienām, 2021.02.15 14:33

pacho

Tūristus te varētu dabūt vienīgi ar reālu vilcienu, nevis kaut kādu tizlu muzeju!

pirms 17 dienām, 2021.02.12 09:55

Ingūna L.

Un ko tas plikais vilciens šeit darīs? Jābūt ir kopumam, infrastruktūrai, pie visa tā ir jāpiedomā.

pirms 17 dienām, 2021.02.12 21:48

?

Kurš normāls mūsdienās dzimtsarakstos laulājas.

pirms 17 dienām, 2021.02.12 13:37

Sandra

Varbūt, kāds no 2.stāva divsievību grib legalizēt?
Principā neviens prātīgs cilvēks, cik zinu, neiet uz dzimtsarakstiem laulāties. Un ja arī iet, tad tas snieklīgi izskatīsies domes ēkā. Iedomājos to skatu, kā limuzīns piebrauc pie domes durvīm un visi viesi iet domē, lai būtu klātesoši kāzās. Ko timēr dara pārējie darbinieki domē? Mazliet neērts moments.
Katrā ziņā ļoti "pārdomāts" solis...kārtējais!

pirms 16 dienām, 2021.02.13 22:03

reālists

Kā būs ar kapu apsaimniekošanas speciālisti? Vai arī pārcels uz domi? Šobrīd ir ērti, ka vienuviet var nokārtot miršanas dokumentus un kapavietas jautājumus.

pirms 16 dienām, 2021.02.13 10:43

Juris

Cik saprotu, tad tuvākajā laikā kāds no apbedīšanas birojiem arī kaut kur pārcelsies! Pat to jau sen tiekot runāts, kā saka, lai viss vienuviet.

pirms 16 dienām, 2021.02.13 22:05

...

Labi, ka paspēju salaulāties vecajā vietā, uz domi gan neietu...un vēl ar viesiem!!!

pirms 16 dienām, 2021.02.13 23:45

Ilza

Varētu kādā darba dienas vidū ar 80 viesiem ierasties domē un savīt gredzentiņus! Ak, cik pārdomāti viss...nav pat kur auto novietot, būs jāliek saimnieka vietā!

pirms 15 dienām, 2021.02.14 22:51

dārzu racējs

Drusku aprobežoti jau esam - dzimtsarakstu nodaļa- tās nav tikai kāzas. Tā ir iestāde, kur reģistrē gan dzimšanu, gan miršanu, gan laulību. No padomju laikiem ierasts, ka turpat blakus ir svinību zāle. Tomēr laiki mainās. Tik tiešām, cik laulājas tagad "zagsos"?

pirms 14 dienām, 2021.02.15 14:42

Liene

Kāds tūrisms, atpalicība! Neviens parks nav sakārtots, Stāmerienas pilij tikai ārpuse, kas notiek Beļavas muižā? Alūksnē top jauns info centrs,būs angļu dārzs,parki visi skaisti, tūlīt būs Motormuzejs.
Kas ir pie mums? Kur ir attīstība? Kas notiek? Dzimtsaraksti domes mājas kabinetos? Vai galīgi vairs nav ko darīt? Lielāku muļķību izdomāt nevarēja! Tā tik ir vadība! Līdz jūlijam, jāpiecieš.

pirms 14 dienām, 2021.02.15 21:28

Ilga

Gulbene - tas ir pilsēta pilsētā, savs sūnu ciems.
Pēc ārkārtas situācijas rosinātu ar likumu aizliegt domes pārstāvjiem doties ārzemju "apmaiņas" braucienos. Vienīgi braucieni, ko variet plānot ir uz Alūksni. Tur cilvēki strādā un attīsta pilsētu. Kas šeit notiek? Stagnācija 30 gaduu garumā

pirms 13 dienām, 2021.02.16 11:11

Vietējās ziņas