Kā norit tautas skaitīšana? 2

Vairāk nekā 70 procentus no plānotā darba apjoma ir paveikuši tautas skaitītāji Gulbenes novadā. Par to informē Gulbenes tautas skaitīšanas reģionālā centra vadītāja Dace Zeile.

Līdz 26.aprīlim tautas skaitītāji valstī kopumā ir aizpildījuši skaitīšanas anketas par vairāk nekā vienu miljonu iedzīvotāju. Tas veido 65 procentus no tautas skaitītāju darba uzdevumos iekļauto personu kopskaita.


Tautas skaitītāju darbu kavē nepilnības dzīvojamo māju adrešu sistēmā. Skaitītāji informē, ka, veicot savu darbu, viņiem nākas apmeklēt mājokļus, kuros iekārtoti veikali, frizētavas, biroji, bet administratīvajos reģistros šie mājokļi vēl joprojām ir kā dzīvojamā fonda daļa. Mainījušies ir arī ielu nosaukumi un māju numerācija, bet administratīvajos reģistros šīs izmaiņas nav veiktas.


D.Zeile uzsver, ka ir uzsāktas iegūto datu kvalitātes pārbaudes. Tautas skaitīšanas kvalitātes kontrolieri var iedzīvotājiem zvanīt uz norādītajiem kontakttālruņa numuriem vai sūtīt e - pasta vēstules, bet pie tiem iedzīvotājiem, kuri ir iekļauti datu kvalitātes pārbaudes izlasē, taču, aizpildot tautas skaitīšanas anketu internetā, nebija norādījuši kontakttālruņa numuru vai e - pasta adresi, tautas skaitīšanas kvalitātes kontrolieri ieradīsies dzīvesvietās. Apmeklējumu mērķis ir pārbaudīt un nepieciešamības gadījumos precizēt iegūtos datus.

 

"Tautas skaitīšanas beigu termiņš ir 31.maijs," atgādina D.Zeile. Tie iedzīvotāji, kuru darbs saistīts ar biežu prombūtni no pastāvīgās dzīvesvietas, tiek aicināti izmantot iespēju apmeklēt reģionālos tautas skaitīšanas vadīšanas centrus un sniegt tautas skaitīšanas programmā paredzēto informāciju par sevi un ar viņiem kopā dzīvojošajiem ģimenes locekļiem. Tautas skaitīšanas reģionālo vadīšanas un koordinācijas centrs Gulbenē atrodas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras telpās. Apmeklētāju pieņemšanas laiks - darbdienās no pulksten 14.00 līdz 18.00, tālruņi - 25618503, 25495696.

 

Gulbenē

Saskaitīti internetā (procenti)

Saskaitīti līdz

29.aprīlim

 

Personas

Mājokļi

Personas

Mājokļi

 

 

31,2

14,1

14895 (90%)

7914 (82%)

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nerauj kuņģi-līdz mēneša beigām vēl ir laiks!Nevar tak pie visiem uz reiz - kādam tak uz beigām jāpaliek. Un, kā izskatās, tev irpieejams internets (ja te tik skaisti komentē), kāpēc nepieskaitījies??? Pieeja bankai arī nav? Tad jau nav pa kruto.. sūdīgi ..Gaidi, vēl ir laiks!

pirms 10 gadiem, 2011.05.05 18:39

niks

visu laiku gaidu un gaidu, un gaidu tos skaitītājus, bet tie kā nebija tā arī nav, un diez vai būs... Tāpat kā pagājušajā tautas skaitīšanā neatnāca, tā arī šoreiz... bet manā mājā dzīvo pieci cilvēki. :-) lai veicas cienījamiem skaitītājiem; pie tam dzīvoju Gulbenes pašā centrā un visu laiku kāds ir mājās...

pirms 10 gadiem, 2011.05.05 18:03

Vietējās ziņas