Kā palaist bērnus uz skolu? 5

Gulbenes novadā nav paredzēts pabalsts skolēnu mācību līdzekļu iegādei
Ģimenē ir trīs sākumskolas vecuma bērni. Mātei nav darba, viņa ir invalīde, tēvs pēdējo mēnesi saņem bezdarbnieka pabalstu. Kā šādā situācijā bērniem sagādāt visu nepieciešamo skolas gaitu uzsākšanai 1.septembrī? Šādu jautājumu "Dzirkstelei" uzdod kāda Stradu pagasta iedzīvotāja. Viņa piebilst, ka lūgusi pagasta pārvaldē, bet tur atbild, ka šāda veida pabalsts Gulbenes novadā nav paredzēts. Sieviete ir neizpratnē, kāpēc Gulbenes novadā šāda pabalsta nav, bet, piemēram, Rēzeknes novadā ir.

Jānāk runāt uz sociālo dienestu Gulbenes novada sociālā dienesta vadītāja Marija Kalvāne "Dzirkstelei" saka, ka visā Gulbenes novadā ir vienota kārtība pabalstu piešķiršanā. Pašlaik patiešām nav paredzēts pabalsts trūcīgajiem vecākiem, lai viņi varētu sagādāt bērniem nepieciešamo skolas gaitu uzsākšanai. Iespējams, tāds pabalsts būs nākamgad, ja deputāti par to nobalsos un ja šim nolūkam budžetā tiks atrasti līdzekļi. Šogad tāpat kā pērn vasaras beigās sociālais dienests izsludinās ziedojumu vākšanu, lai palīdzētu trūcīgo ģimeņu bērniem sagatavoties jaunajam mācību gadam. Ziedojumu veidā tiks vākta nevis nauda, bet tieši mācību līdzekļi - skolas piederumi (pildspalvas, burtnīcas, somas).

 

"Katrs gadījums ir atšķirīgs. Sievietei noteikti ir jāraksta iesniegums izskatīšanai pašvaldībā. Ja viņu nav apmierinājusi saruna ar pagasta sociālo darbinieku, jānāk pie mums - uz novada sociālo dienestu Gulbenē, Dīķa ielā 1. Ir jānoskaidro, kas konkrēti ir nepieciešams bērniem. Ja vecāki paši kaut ko ir iegādājušies saviem bērniem skolai, var pie mums nākt ar pirkumu čekiem. Skatīsimies, vērtēsim tēriņus, iespēju robežās lūkosim palīdzēt," saka M.Kalvāne.

 

Palīdzību vajag daudzām ģimenēm
Stradu pagasta pārvaldē "Dzirkstele" uzzināja, ka konkrētajai trīs bērnu ģimenei pašvaldība līdz šim ir jau daudz palīdzējusi un arī turpmāk noteikti palīdzēs, ņemot vērā, ka sieviete tērē naudu zālēm un līdz ar to ģimenē mazāk līdzekļu paliek pāri citām vajadzībām. Līdz pagājušā gada jūlijam sieviete ar Nodarbinātības Valsts aģentūras gādību un pagasta sociālā darbinieka rūpēm divus gadus varēja strādāt nekvalificētu darbu un pelnīt naudu kādā iestādē, saņemot mēnesī 276 latus uz rokas. Tagad viņai vairs šāda iespēja netiek dota, kas, protams, sāpīgi atsaucas uz šīs ģimenes budžetu. Ar sievieti pagasta pārvaldē runāts šonedēļ un gatavi turpināt sarunu nākamnedēļ, lai rastu iespēju likumīgi atbalstīt viņas bērnus.

 

Pagasta pārvaldē uzskata, ka ģimenei tomēr vajadzētu mēģināt arī pašiem sagādāt naudu, lasot ogas mežā un nododot tās uzpircējiem. Varbūt mamma, kura slimo, un mazie bērni to nevar darīt, bet ogas var lasīt tētis un vecākais bērns. Stradu pagastā daudzi šobrīd tā darot. Piemēram, kāda piecu bērnu ģimene ļoti čakli lasot ogas katru dienu, lai varētu sagādāt visu nepieciešamo skolas gaitu uzsākšanai.

 

Bāriņtiesas pārstāve Larisa Augstkalne "Dzirkstelei" saka, ka Stradu pagastā esot liels tādu ģimeņu īpatsvars, kuriem nav kur gūt naudu, vienīgā iespēja ir meža ogas.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

tu

lai iet ogas lasit, busiki vada
nevis°gaida kad kads iedos pabalstu

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 20:32

777

Avīzei vajadzētu beigt raudāt kopā ar sliņķiem .

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 13:38

656

Nu nevajag gan činkstēt, ka nav naudas skolai, vai nevar par siltumu vai malku samaksāt. Ja vien neesi nopietns slims, tad nopelnīt var.
Bija arī manā ģimenē laiks , ka naudiņu tā knapi gāja.. ogas glāba ... no sākuma tik labi neveicās, bet tagad ar nepacietību gaidām ogu laiku, kad varēs pa mežu izkustēties - azarts un papildus ienākumi garantēti.
Viegli gan nav, bet citi uz kalniem brauc, lai grūtības pārvarētu, a te vēl naudiņu par to maksā.

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 10:12

333

Milie cilveki, tagad ir ogu sezons. Man pat pasi berni iet un lasa mellenes, jo grib sev tadu somu vai savadaku dienasgramatu, nevis to ko es varu nopirkt. Jau otru gadu es pat nezinu cik burtnicas maksa. Vini pasi visu saperk. Tagad liekas ka pat pelna vairak neka es, pat saldumiem pietiek. Cik tad jus varat ceret uz pabalstiem? Ja jau tevs bezdarbnieks, nezinu cik gadu berniem, man pat 10g. vec. lasa, lai tak pastaigajas pa mezu un palasa ar berniem ogas. Jadoma ari pasiem ka izdzivot. Mums tagad briva valsts, kommunizms ar likumu ir aizliegts, katrs gada pats par sevi. Pabalsts tada lieta, sodien ir, bet rit vairs nav. Un nevar dzivot ar vienu dienu, jadoma un japlano uz prieksu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 09:38

m

kā būtu ja pamēģinātu strādāt , visur trūkst strādnieku . nosauciet uzņēmumu kur to netrūkst . Strādnieku ne bezdarbnieku .

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 09:02

Vietējās ziņas