Kā pārvietoties ratiņkrēslā? 1

Gulbeniešu ģimene ar pamatskolas vecuma bērnu, kurš ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā, pašvaldībai lūdz palīdzību. Ģimene mitinās privatizētā dzīvoklī otrajā stāvā. Bērns aug, diendienā apmeklē skolu, un mammai kļūst arvien grūtāk palīdzēt savam skolniekam ar ratiņkrēslu izkļūt no mājas un pēc tam atkal atgriezties tajā. Tāpēc ģimene lūdz pašvaldības palīdzību pacelšanas platformas ierīkošanai mājas koplietošanas kāpņu telpā, lai cilvēkam invalīda ratiņos un viņa piederīgajiem atvieglotu ikdienas gaitas.

Gulbenes novada domes deputāti šo iesniegumu apsprieda tautsaimniecības komitejas sēdē 21.decembrī.

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns deputātus informēja, ka ir apsekojis konkrēto daudzdzīvokļu māju un secinājis, ka tur kāpņu telpā ir iespējams nostiprināt pacēlāja mehānismu. Lēsts, ka izmaksas varētu būt aptuveni līdz 9000 latiem bez pievienotās vērtības nodokļa.

 

O.Lucāns arī uzsvēra, ka Ministru kabineta noteikumi paredz šāda veida atbalstu ģimenēm, kurās ir bērni invalīdi. Deputāti vienojās, ka vēl jāturpina izvērtēt visas iespējas, jānoskaidro, vai palīdzība sniedzama no pašvaldības sociālā budžeta vai arī finansējumu ir iespēja piesaistīt no malas, startējot projektu konkursā.

 

Pašvaldības vadītāja Sandra Daudziņa vērsa uzmanību, ka novadā, iespējams, ir vēl citi bērni invalīdi, kuru ģimenes arī varētu lūgt novada domei šādu pašu palīdzību.

 

"Cik tad mēs spēsim palīdzēt?" vaicāja viņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

cilvēks

"Cik tad mēs spēsim palīdzēt?"
normāls pretjautājums. man šķiet, ka viņai būtu jāaizsver, ka šādiem cilvēkiem tiešām ir jāpalīdz, nevis nauda savā kabatā kaudzēm jārauš!

pirms 8 gadiem, 2011.12.28 22:35

Vietējās ziņas