Kā piespiest sakārtot? 20

“Cik ilgi Gulbenē stāvēs “monstri”, piemēram, bijusī maizes ceptuve, saldētava, veļas mazgātava, kā arī nepabeigtā celtne Dzelzceļa un Gaitnieku ielas krustojumā?” “Dzirkstelei” raksta kāds lasītājs.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa “Dzirkstelei” saka, ka pašvaldība pilnībā ir atbildīga par saviem īpašumiem un to sakoptību. ““Dzirksteles” lasītāja jautājumā ir uzskaitīti privātīpašumi. Katram īpašumam ir savs saimnieks. Protams, pilsētas sabiedriskās kārtības sargs var sekot privāto objektu sakoptībai, pamatojoties uz pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Ja īpašnieks ir sasniedzams, tad ir kam aizrādīt. Taču nereti īpašnieks nedzīvo uz vietas. Tad ir grūtāk. Jāsaprot, ka katrs, kā var, tā uztur savu īpašumu. Pašvaldība priecātos, ja īpašnieks savu īpašumu pārdotu kādam citam, kurš spētu kaut ko darīt lietas labā. Prieks ir par katru privāto īpašumu, kas ir sakopts,” stāsta viņa. S.Daudziņa saka, ka bez minētajiem novārtā pamestajiem, šobrīd neizmantotajiem objektiem pilsētā un novadā ir vēl daudz citu.


Gulbenes pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka “Dzirkstelei” saka, ka viņš vairāk seko nevis ēku stāvoklim pilsētā, bet teritorijas sakoptībai, piemēram, tam, vai ir nopļauta zāle. Arī šogad viņam jau nācies uzmeklēt un uzrunāt vairākus privātīpašniekus. Problēmas bijušas tad, ja īpašumam ir “kaut kāds mistisks saimnieks bez dzīvesvietas”.


“Ja ēka ir neizmantota un izskatās drausmīgi, tur drīzāk iebildumi varētu būt būvvaldei. Tāpat  tai jāpievērš uzmanība objektiem, kuru būvniecība nav pabeigta, vai ja ap būvi nav izveidots atbilstošs – necaurspīdīgs – nožogojums. Tālāk deputāti var lemt par šo tēmu. Protams, mums nevienam negribas redzēt neestētisku, piedrazotu vidi pilsētā,” uzskata sabiedriskās kārtības sargs.
Gulbenes novada galvenā arhitekte Daila Putniņa “Dzirkstelei” saka, ka šī problēma ir aktuāla un sāpīga, taču grūti risināma, sevišķi jau ekonomiskās krīzes laikā. “Ko darīt, ja īpašniekam nav līdzekļu īpašuma sakārtošanai? Kā ietekmēt īpašnieku? Naudu viņam taču iedot nevaram!” skaidro viņa.


Tomēr galvenā arhitekte, skatoties nākotnē, saka, ka situācija nav nemaz tik bezcerīga. Piemēram, būvvaldē apstiprināts projekts saldētavas ēku nojaukšanai. Savukārt bijušās veļas mazgātavas ēkai plānota renovācija, ja īpašniekam izdosies piesaistīt naudu no Eiropas struktūrfondiem. Tiesa, ēkas būvniecība Dzelzceļa un Gaitnieku ielas krustojumā pagaidām ir pārtraukta. Par bijušās maizes ceptuves ēku izmantošanas perspektīvām būvvaldē pagaidām nav ziņu. 

Pievieno komentāru

Komentāri 20

nu gan

Varbūt Santehniķis varētu netērēt velti savu dārgo laiku un uzbliest kaut ko labāku? Paskatīsimies. Nooooožēēēēēlojamais cilvēks.

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 16:55

Santehnikis

Gulbenes strukla ir *** pat salidzinot ar Baltinavas udens kranu

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 15:18

Šogad tiešām nesakpots Vecgulbenes parks. Atbrauca ciemiņi un lūdza, lai aizvedam izrādīt izslavēto Vecgulbenes parku. Zāle nepļauta, un tā pati aizaugusi ar zirgskābenēm, rožu dārzs nekopts un rožu vecie apsalušie dzinumi neapgriesti, siltumnīcas sabrukušas. Ciemiņiem iespaids diezgan drūms palika. Sajūsmas nekādas. Un man ar kauns par savu pilsētu.
Par strūklaku gan bija sajūsmā. Tas ir mūsu lepnums.

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 13:18

...

Arī Rīgā ir ļoti daudz daudzreiz neglītāku ēku. Un neko tur nevar darīt. Kamēr neapdraud iedzīvotāju drošību, tikmēr svešam īpašumam neko nevar izdarīt. Ideja par skatu torni nav slikta, tikai atkal - nu varētu, bet kas to darīs un kam un uz kā zemes tas tornis ir? Lauki pilni ar pamestām, sabrukušām un tukšām mājām un saimniecības ēkām, bet tāda šobrīd ir dzīve...

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 12:39

6

piekrītu, kapēc netiek ko[ts vecgulbenes parks???

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 11:07

vilcējs

cik drausmīgs ir palicis Vecgulbenes parks D:(

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 09:25

333

Ja, ekas stav tuksas, ko vareja musu "biznesmeni" par margarina cenu sava laika prihvatizeja, bet bagataki tik un ta nepalika. Neiet viniem tas biznes laikam tagad. Gan jau varbut kadam pardos.

pirms 9 gadiem, 2011.06.30 09:12

par mūsējiem

un eiropas projekts pie muzeja , tas laikam ir šā gadsimta grausts .

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 23:06

Diez, cik tas ūdenstornis ir augsts? Man liekas, ka pilsētas ūdenstornis ir augstākais.

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 21:54

Anna

taja udenstorni pie stacijas varetu uztaisit Gulbenes panoramas apskates vietu

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 21:18

Par Mednim piederošajām ēkām runājot-arī bijusī veikala ''Santa'' ēka iet postā. Tautā gan runā,ka šamējais lielas īres maksas prasot potenciālajiem īrēt gribētājiem. Laikam jau labāk aizlaist pa grunti,nekā ļaut,lai kāds tur strādā,lai ēka tiek apkurināta utt...dīvains cilvēks.

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 20:15

Vajadzētu to ūdenstorni nojaukt, kas atrodas pie dzelzceļa stacijas.

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 18:46

Vilis

Interesanti,par nenopļautu zāli var sodīt,bet par šausmīga izskata ēku neko!

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 17:56

šņaucējs

blows tiek atšķaidīts ar veļas pulveri, fui

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 16:39

par sakoptu pilsētu

Un ko grasās darīt ar kādreizējo "Daiļrades" ēku? Vai tas ir pašvaldības īpašums? Tur ir ļoti nesakopts, izdemolēts. Zāle arī netiek pļauta.

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 16:04

par savējiem

es nesaprotu, kāpēc bijusī kulinārija (skolas ielā ) tiek aizlaista postā.

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 14:17

Vietējās ziņas