Kā talkot Gulbenes rajonā?

Jau pēc nedēļas - sestdien, 13.septembrī - visā Latvijā valsts 90.gadadienas pasākumu ietvaros notiks Lielā talka „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā". Talkā piedalīsies vairāk nekā 300 pilsētu, pagastu un novadu iedzīvotāji.

Talkas organizatori stāsta, ka aktīvs talkas atbalstītājs, hokejists Arturs Irbe, norādījis, ka „viss sākas ar cilvēku, ģimeni, māju, sētu, apkārtējo vidi, pašvaldību, valsti. Šī ķēde pastāv, tāpēc dāvana, ko sniegsim valstij, beigu beigās būs dāvana pašiem sev". Tāpēc talkas organizētāji un atbalstītāji aicina ikvienu Gulbenes rajona iedzīvotāju piedalīties savas pašvaldības teritorijas vai pagalma sakopšanā, palīdzot vides attīrīšanā vai labiekārtošanā.

 

Talkošanas vietas
Gulbenes rajonā 13.septembrī no pulksten 10:00 talkotājus gaida 11 pašvaldības - Daukstu, Druvienas, Galgauskas pagasts, Gulbenes pilsēta, Gulbenes rajons, Jaungulbenes, Lejasciema, Līgo, Litenes, Lizuma un Rankas pagasts. Talcinieku pulcēšanās vietas vaicājiet pašvaldību koordinatoriem vai meklējiet Lielās talkas mājaslapā www.talkas.lv!

 

Talkas dalībniekiem - cimdi un maisi
Talkas organizatori atkritumu savākšanai aicina izmantot izturīgus maisus un cimdus. No 12.septembra pulksten 10.00 ikviens talcinieks savā pašvaldībā vai Rimi un Supernetto veikalos var saņemt bezmaksas maisu un cimdu pāri. Uz talku var ierasties arī ar savu inventāru.

 

Talkošanas apģērbs
Lai pasargātu sevi no ādas nobrāzumiem, kas var rasties, strādājot koku un krūmu tuvumā, velciet talkai piemērotu apģērbu - garās bikses, kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās - slēgtus apavus ar pietiekami biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā lieciet cepuri vai lakatu.

 

Bērnu talkošana
Ja pasākumā piedalās bērni, organizatori aicina instruēt viņus par talkas norisi un lūdz uzmanīt, lai mazie talkotāji neapmaldās vai nesavaino sevi ar bīstamiem priekšmetiem. Pirms talkošanas bērnu nepieciešams nodrošināt ar izturīgiem cimdiem; brīdināt par bīstamiem priekšmetiem un vielām un informēt, kā bērnam rīkoties situācijā, ja bīstamie atkritumi tomēr atrasti. Aiciniet bērnus turēties kopā ar pieaugušajiem un izstāstiet, kā rīkoties, ja sanāk apmaldīties.

 

Bīstamie atkritumi
Ja talkojot atrastas izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatori, baterijas, kā arī citi bīstamie atkritumi - neaiztieciet tos! Par šādu priekšmetu atrašanās vietu noteikti jāinformē talkas koordinatoru!

 

Talkas atkritumu izvešana
Talkas atkritumu izvešanu organizē pašvaldības koordinatori. Ja talkas norise būs Latvijas valsts mežu vai Latvijas Valsts ceļu apsaimniekotajās teritorijās, atkritumu izvešanu nodrošinās šie valsts uzņēmumi. Informāciju par publisko atkritumu savākšanas vietām jautājiet pašvaldību koordinatoram.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas