Kad aiztaisīs bedri?

"Dzirksteles" redakcijā vērsās Beļavas pagasta iedzīvotāja, kura bija satraukusies par pamatīgu bedri uz gājēju takas pretī bijušajai rūpnīcai "Straume", par kuras aiztaisīšanu neviens neliekas ne zinis. Beļaviete ir norūpējusies par kājāmgājēju drošību.

Gājēji ir satraukušies "Dzirkstele" pārliecinājās, ka patiešām pretī bijušās rūpnīcas "Straume" iebraucamajam ceļam otrā ielas pusē pavisam tuvu ielai ir gājēju taka, uz kuras ir izveidojusies iespaidīgi liela bedre. Satiktie garāmgājēji, kuri ik dienu mēro turp ceļu mājās, arī ir satraukti un atzīst, ka šī bedre ir dzīvībai bīstama, ja tajā nejauši gadītos iekrist.

 

"Tagad vakari ātri satumst, to pamanīt ir grūti. Ja pa šo gājēju taku tumsā ies kāds, kurš nezina, ka te ir vairāk nekā metru dziļa bedre, tas var beigties diezgan bēdīgi, jo ir iespējams pamatīgi sasisties," atzīst garāmgājējs.


Savukārt beļaviete "Dzirkstelei" stāsta, ka Beļavas pagasta padomei ir zvanījusi divas reizes, bet rezultāta pagaidām nav nekāda.

 

"Bedre stāv jau kopš pavasara. Sākumā tā bija pavisam neliela, bet tagad tā ir gandrīz manā augumā. Apiet šo iespaidīgo bedri ir grūti, jo blakus ir iela, uz kuras notiek intensīva satiksme, savukārt otrā pusē liels uzkalns. Bedrē ir redzami akas grodi un apakšā - akas vāks. Nāk tumšie vakari, vai tiešām ir jāgaida tik ilgi, kamēr kāds tur iekritīs un notiks nelaime?" neizpratnē jautā beļaviete.

 

Viņa arī piebilst, ka mazmeitai jau ir gadījies nejauši iekrist šajā bedrē un viņa sasitusi kāju.

 

Sola, ka tuvākajā laikā viss būs kārtībā

Tā kā lielā bedre atrodas apmēram metra attālumā no šosejas, "Dzirkstele" sazinājās ar akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītāju Laimoni Aumeistaru.

 

"Tā ir komunikāciju bedre, tāpēc tā šoreiz ir pagasta darīšana. Ja tā būtu parasta bedre, tad tā būtu jātaisa mums," skaidro L.Aumeistars.

 

Gulbenes nodaļas ceļu būvinženieris Jānis Meņģo piebilst, ka viņš ir sazvanījies ar Beļavas pagasta komunālās saimniecības vadītāju.

 

"Šis cilvēks bedri apskatīja un teica, ka tā pieder viņiem un ka viņi tuvākajā laikā paši izgatavos kaut vai koka vāku un uzliks uz akas virsū, lai nenotiktu kāds negadījums, bet, kā izrādās, līdz šim laikam viņi to nav izdarījuši," saka J.Meņģo.


"Dzirkstelei" izdevās sazināties ar Beļavas pagasta komunālās saimniecības vadītāju Aināru Šķenderu, kurš solīja akai vāku uzlikt jau tuvākajā laikā, iespējams, to jau izdarīšot pirmdien.

 

"Izskatās, ka tur iekšā ir kaut kāds seno laiku būvējums, bet kontrolaka tā noteikti nav. Nezinu pat, kas tur funkcionē vai ne. Iespējams, ka lietainā laika dēļ šī lielā bedre arī ir izskalota," saka A.Šķenders.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas