Kad apvienos “Albu” ar “Gulbenes namiem”? 5

Gulbenes novada domes deputāti jau vasarā nobalsoja par pašvaldības tiešās līdzdalības saglabāšanu savos uzņēmumos “Alba” un “Gulbenes nami”.
Lēmums ietvēra punktu par abu uzņēmumu apvienošanu reorganizācijas ceļā. “Ir pagājuši mēneši pēc šā lēmuma pieņemšanas. Cik tālu esam ne tikai uz papīra, bet dzīvē?” deputāte Guna Pūcīte nesen publiski aktualizēja šo jautājumu. Viņa piebilda, ka “Albas” parādi ir kapitalizēti, esot jāpasteidzas, kamēr nav iekrājušies jauni parādi.
Pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone sacīja, ka ir jāievēro noteikta secība. Vēl nepieciešams veikt izmaiņas pamatkapitālā. Visticamāk, ka parāds arī turpmāk veidosies. Taču lēmums par abu pašvaldības uzņēmumu apvienošanu varēs tikt pieņemts tikai pēc saskaņojuma saņemšanas Konkurences padomē. L.Reinsone pauda, ka tas nebūšot viegli panākams. Tomēr viņa pauda apņēmību darīt visu, lai deputātu nolemtais tiktu īstenots.
Jau pagājušajā gadā pēc tam, kad Gulbenes novada pašvaldība pilnībā ieguva savā īpašumā SIA “Alba”, bija runas, ka, visticamāk, to apvienos ar otru pašvaldības uzņēmumu-“Gulbenes namiem”.
Saskaņā ar “Lursoft” datiem ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniedzējas SIA “Alba” pamatkapitālā ir 109 872 eiro. Kopš pagājušā gada 1.jūnija uzņēmums pilnībā pieder Gulbenes novada pašvaldībai. SIA “Alba” pastāv kopš 1991.gada. SIA “Gulbenes nami” līdz šim pašvaldības uzdevumā nodarbojās ar namu apsaimniekošanu, bet tagad arī ar siltumapgādi Stāķos un Šķieneros un ar ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem gandrīz visā novada lauku teritorijā. Uzņēmums no paša sākuma ir bijis vietējai pašvaldībai piederošs, tas dibināts 1991.gadā ar sākotnējo nosaukumu “Jumis” (līdz 2002.gadam). Uzņēmuma pamatkapitālā ir 1 368 101 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Nātra

tā apvienošana ar Gulbenes namiem iecerēta, lai pēcāk visu nopārdotu atpakaļ privatajiem domes draugiem par 1 euro?

pirms gada, 2019.10.19 14:05

$

nauda sabojā visu...! visu apvieninot ar dimdiņiem, visus grāmatvežus uz dimdieņiem.

pirms gada, 2019.10.19 23:51

Janka

Gribētu zināt cik vēl gadus blakus mēnes aptiekai uz rigas iela atradīsies šis drausmīgais grausts, ko teiksi Lienīte Reinsone???

pirms gada, 2019.10.20 06:54

Jurka

Kāda Tev, Janka, daļa gar svešu īpašumu? Estētiskās jūtas aizskar? Vai arī vietiņa iepatikusies? Katrs ar savu mantu dara vai nedara ko grib. Publisko drošību tas grausts neietekmē, tāpēc lai stāv kaut tik ilgi, līdz saaug ar zemi.

pirms gada, 2019.10.20 10:53

Gk

Tas ir privāta īpašums, bet vīrietis kas tur dzīvoja, sen nav manīts, bet tā it kā māja tiešām drausmīga tt

pirms gada, 2019.10.22 16:28

Vietējās ziņas