Kāda ir svētku bilance?

Vecā gada pavadīšana un jaunā gada sagaidīšana Gulbenes novadā kopumā ir aizritējusi mierīgi.

Pārbauda vairākus simtus šoferu Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma stāsta, ka situācija Gulbenes iecirkņa teritorijā svētku dienās ir bijusi mierīga. "Svētku laikā darbs tika organizēts tā, lai policijas ekipāžas strādātu gan pilsētā, gan attālākos ciemos un uz pagastu ceļiem. Reidu laikā pārbaudīti vairāki simti transporta līdzekļu vadītāju un nav konstatēts neviens gadījums, kad transporta līdzekļa vadītājs pie stūres būtu sēdies alkohola reibumā. Noticis ir tikai viens ceļu satiksmes negadījums. 31.decembrī pulksten 14.00 Stāmerienā automašīnas "Mitsubishi Outlander" vadītājs nav ticis galā ar mašīnas vadību, tā saslīdējusi un iebraukusi kupenā.


Gulbenes iecirkņa vecākā inspektore Valda Gibala izsaka cerību, ka cilvēki iemācījušies svinēt svētkus - vispirms domā un tikai tad dara. Viņa arī "Dzirkstelei" apliecina, ka satiksmes uzraudzības ziņā svētki patiešām ir pagājuši bez starpgadījumiem. Jau no 21.decembra līdz 1.janvārim ieskaitot visa policija strādāja pastiprinātā režīmā. "Tika iesaistīti arī iecirkņu inspektori, nepilngadīgo lietu inspektori, kuri sadarbībā ar ceļu policiju strādāja visā novadā," uzsver V.Gibala.


Izsaukumu - vairāk


Trīs iedzīvotāji svētku brīvdienās uz slidenajām pilsētas ielām guvuši kaulu lūzumus un galvas smadzeņu satricinājumu.

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka "Dzirkstelei" stāsta, ka gan 31.decembrī, gan 1.janvārī 26 un 23 gadus veci cilvēki ir neveiksmīgi krituši uz slidenajām ietvēm un, iespējams, guvuši apakšstilba kaulu lūzumus. Mediķi abus nogādājuši Balvu slimnīcā. 29.decembrī 35 gadus vecs vīrietis aizvests uz Balvu slimnīcu ar galvas smadzeņu satricinājumu. Arī viņš sasities, krītot uz slidenas ielas.

 

S.Bračka norāda, ka kopumā Gulbenes novadā iedzīvotāji svētkus ir pratuši svinēt. Neviens nav guvis traumas vai apdegumus, piemēram, lietojot pirotehniku. Kaut gan kopumā "ātrajiem" izsaukumu ir bijis vairāk.

 

"Piemēram, 1.janvārī uzkrītoši daudz izsaukumu bija Gulbenes un Balvu zonā. Tas daļēji saistās ar to, ka cilvēki netika pie ģimenes ārstiem un, kā jau svētkos, alkohola reibumā cilvēki mēģina kārtot attiecības un pārpratumus ar dūru cīņām, bet smagu gadījumu nav," stāsta S.Bračka un piebilst, ka iedzīvotāji ir saukuši "ātros" arī vīrusu saslimšanu gadījumos, jo nav bijis citur pie kā vērsties.

S.Bračka atgādina, ka šādos gadījumos iedzīvotājiem ir jāzvana uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

 

Ugunsgrēku nav bijis

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele informē, ka laika posmā no 27.decembra līdz 2.janvārim dienesta Gulbenes daļa saņēma vienu izsaukumu.

28.decembrī pulksten 20.44 tika saņemta informācija, ka Beļavas pagastā, autoceļa Gulbene-Beļava 5.kilometrā, no ceļa grāvī ir ieslīdējusi automašīna, kurā atrodas mazs bērns un grūtniece. Ugunsdzēsēji glābēji izvilka automašīnu atpakaļ uz ceļa.

 

Gadu mija ugunsdzēsējiem aizritējusi mierīgi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas