Kādam gulbenietim policija noformē protokolu par viltus izsaukumu 3

Vakar kāds vīrietis Gulbenē nepamatoti ziņojis Valsts policijai par uzbrukumu uz ielas. Izbraucot policijai, informācija neapstiprinājās. Vīrietis vēlējies ātrāk nokļūt dzīvesvietā, izmantojot dienesta transportlīdzekli. Gulbenietim noformēts protokols par viltus izsaukumu.

Svētdien, ap pusdienlaiku policija saņēma informāciju no kāda vīrieša par to, ka viņam kāda persona uz ielas uzbruka un noņēma naudas maku, kurā atradās skaidra nauda. Ierodoties norādītajā adresē, policistus sagaidīja zvanītājs un paskaidroja, ka sniegtā informācija nav patiesa un vēlējies, lai viņu nogādā dzīvesvietā.


Vīrietim par viltus izsaukumu tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Jāpiebilst, ka vīrietis līdz šim jau ir nonācis policijas redzeslokā par dažādiem pārkāpumiem.

Valsts policija atgādina, ka par ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citu speciālo dienestu apzināti nepamatotu izsaukšanu uzliek naudas sodu no 35 līdz 140 eiro.

Savukārt par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu, uzliek naudas sodu no 35 līdz 210 eiro.

Vienlaikus policija atgādina, ka viens nepamatots izsaukums var apdraudēt kāda cita drošību vai veselību brīdī, kad patiešām nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vietējās ziņas