Kādreizējā Vecgulbenes muižas klētī turpinās remonts

Kādreizējā Vecgulbenes muižas klētī, kura tagad ir muzeja etnogrāfiskā krājuma glabātuve, turpinās dažādi remontdarbi. Pec remonta klētī esošo etnogrāfikso krājumu varēs apskatīt un iepazīt pašmāju apmeklētāji un viesi.

Muzeja direktore Valda Vorza "Dzirkstelei" stāsta, ka darbi klētī ir iesākti tagad - rudenī, un novembra beigās tie tiks pabeigti.

 

"Klētī ir paredzēts sakārtot pirmā stāva grīdu, lai varētu skaisti sakārtot un novietot ekspozīciju un arī lai apmeklētājiem būtu ērti. Logi arī būs nomainīti. Tagad ir ļoti neglīti stikla bloki, kuri tika klētij ielikti savā laikā. Lai būtu skaisti, mēs centīsimies ielikt tādus logus, kādi tie varēja būt izskatījušies agrāk. Klētij jau ir uzlikts māla kārniņu jumts. Mansarda stāvs arī ir sakārtots. Elektrība tiks sakārtota, lai visi eksponāti būtu izgaismots un būtu arī drošība. Pašlaik tiek veikti remontdarbi, lai nākotnē piesaistītu apmeklētājus un arī mūs kā krājuma glabātājus," stāsta V.Vorza.


"Dzirkstele" jau rakstīja, ka muzejs cenšas piesaistīt dažādus līdzekļus, lai uzlabotu savu darbību un kļūtu pieejamāks apmeklētājiem. Klēts, kura atrodas Vecgulbenes muižas teritorijā, tiks izmantota gan kā vieta muzeja pedagoģiskajām programmām, gan arī kā atklātais krājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas