Kāds būs jūlijs? 2

Laika vērotājs Vilis Bukšs saka - tautas gudrība vēsta: kāds janvāris, tāds jūlijs. Ja janvāris ir sauss un auksts, tad jūlijs būs sauss un karsts. Ja janvārī daudz sniega, tad vasara gaidāma slapja.

2018.gada janvāris paliks atmiņā ar pirmajām desmit dienām bez sala un bez sniega. Pēc 10.janvāra Latvijas austrumos ar kailsalu atgriezās ziema un pēc septiņām dienām parādījās neliela sniega sega. Tas, pēc V.Bukša domām, norāda, ka arī Liepu mēnesis jūlijs varētu būt skops ar nokrišņiem un mēreni silts, ko jau izbaudījām pirmajās jūlija dienās. Saulainais un sausais 27.jūnijs, kas ir Septiņu gulētāju diena, vērš uzmanību uz to, ka arī jūlijā daudzviet turpināsies sausums.

“Atceroties iepriekšminēto un to, ka ziema pagāja bez barga sala, kopumā Liepu mēnesis jūlijs rādās būt tuvu normai un, iespējams, drusciņ siltāks nekā parasti. Nokrišņu sadalījums - nevienmērīgs, bet kopumā nedaudz mazāk par mēneša vidējo normu. Tie pārsvarā būs īslaicīgi, bet nereti ar stiprām lietusgāzēm,” saka laika vērotājs.

Tātad jūlija pirmajā pusē laikapstākļi būs mainīgi. Temperatūra - no plus 15 grādiem mēneša sākumā līdz plus 30 grādiem laikā ap 10., 12.jūliju. Mēneša vidū būs vairāk mākoņainu un vējainu dienu. Īslaicīgi, reizēm stipri nokrišņi. Temperatūra - ap plus 18, 23 grādiem. Jūlija otrajā pusē laikapstākļi būs nepastāvīgi. Nokrišņi - īslaicīgi, bet nereti ar pērkona lietusgāzēm. Laikā ap Jēkabiem (25.jūlijs) un Annām (26.jūlijs) gaidāms vairāk saulainu un reizēm arī karstu dienu, kad temperatūra pakāpsies līdz plus 27, 30 grādiem. Jūlija izskaņā būs vasarīgi silts un lielākoties bez stipriem nokrišņiem.

Vairākas pazīmes pagājušajā ziemā un pavasarī rādīja, ka vasara pārsvarā būs vairāk sausa nekā mitra. Līdz ar to arī jūlijā daudzviet saglabāsies sausums un mežos paaugstināsies ugunsbīstamība.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

murgotājs

Buksis varētu beidzot sākt interesēties par pretējo dzimumu un sievu apņemt,bet nevis te klāstīt,ka jūlijā redz būšot vasarīgs laiks.

pirms 3 gadiem, 2018.07.06 15:20

Laba tēja

Bet vai tad nejokoja gada sākumā ka vasara mitra?

pirms 3 gadiem, 2018.07.10 15:14

Vietējās ziņas