Kāds būs tālākais rudens? 7

Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā mājas lapā stāsta, kādus laika apstākļus varētu sagaidīt tālākajā rudenī.

Norādes vasarā, pēc kurām var sazīmēt rudeni, liecināja, ka rudens var agri sākties, bet būs garš, pārsvarā mitrs un salīdzinoši vēss. Piemēram, dzeguze beidza kūkot Jāņu laikā, un tas liecina, ka rudens atnāks laikus. Liepzieds šogad bija neizteiksmīgs, un pirmās dzeltenās lapas, kas purva bērzos parādījās jūlija vidū, norāda, ka īsti rudenīgi laika apstākļi iestāsies oktobra vidū. Tad dienas būs rudenīgi vēsas, naktīs nereti salnas un vairāk nokrišņu. Šogad raženi zied baltais un sarkanais āboliņš un pīlādžu zari līkst zem ogu svara. Tā savukārt ir zīme, ka rudens lielākoties būs nokrišņiem bagāts. Pavasara Māras dienas naktī (25.marts) dažviet bija sals, un tas norāda, ka oktobra otrajā pusē var būt arī sniegs, bet laikā ap Andrejiem (30. novembris) var izveidoties arī ziemai raksturīgi laika apstākļi.

Augusta sākums šogad bija vasarīgi silts, pat karsts. Tā ir zīme, ka rudens būs vējains, it īpaši oktobris. Tādās reizēs var būt arī stipras rudens vētras. Labrencis (10.augusts) bija silts, un arī naktis laikā ap Uguns dienu (10.augusts) bija siltas. Tāpat arī laiks Bērtulī (24.augusts) bija jauks un tas ir apstiprinājums kopumā mērenam un garam rudenim.

Skudras savus pūžņus sabūvējušas augstus un turpina gatavoties mitram rudenim. Arī kurmji ir aktīvi, un tā ir norāde, ka ziemā būs daudz sniega. Varžu šogad ir daudz, un parasti tas ir uz slapju rudeni.

Ja septembra pirmajā pusē izjūtam aizejošās vasaras siltuma „garšu”, tad mēneša otrajā pusē ieiesim rudenī. Oktobris kopumā rādās būt ar ļoti mainīgiem laika apstākļiem. Mēneša pirmajā pusē, pārsvarā laikā līdz Vecajam Miķelim (12.oktobris), laika apstākļi būtiski neatšķirsies no laika apstākļiem septembra pēdējā nedēļā. Oktobra otrajā pusē dažviet Latvijas ziemeļos un ziemeļaustrumos dzestrie ziemeļrieteņi atnesīs arī pirmo sniedziņu, bet rudens salnas nokodīs pēdējos šīsvasaras ziedus. Mēneša otrajā pusē līdz ar rudens vējiem būs vairāk arī nokrišņu.

Novembra pirmā puse paies rudenim atbilstošu, mainīgu laika apstākļu zīmē. Mēneša vidū būs gan lietus, gan sniegs. Laikā ap Katrīnām (25.novembris) un mēneša beigās biežāk būs sals.

“Ja skatās tālāk, tad zīmes pagaidām norāda par mēreni aukstu, bet nokrišņiem bagātu ziemu,” norāda V.Bukšs.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

buksim čoms

Es arī prognozēju,ka kokiem šoruden kritīs lapas, brīžiem uzlīs,bet būs arī saulainas dienas.Janvārī noteikti nebūs +25 grādi,par to liecina manas čības,kuras šorīt piečurāja kaķis.

pirms 6 gadiem, 2014.09.28 17:41

hhh

tas laika noverotajs ir riktigs muldonis nez ko viņš ar savu muldešanu grib sevi par gudru parādit
ja atceraties ko viņš muldeja par septembri vai tad piepildijas

pirms 6 gadiem, 2014.09.29 06:47

taisni jābrīnās

Kāpēc vispār, ar apbrīnojamu regularitāti ,tiek publicēti šie Bukša murgojumi.

pirms 6 gadiem, 2014.09.29 08:18

sūdraba

Es prognozēju,ka ļoti karsta būs šīsnedēļas sestdiena-4.oktobris.Visi uz vēlēšanām un nebalsosim par putina draugiem un atbalstītājiem.

pirms 6 gadiem, 2014.09.29 08:25

parodija

Šādu laika prognozi var uzrakstīt jebkurš,kam nav slinkums-tā ir pilna ar pieņēmumiem un varbūtībām.Varētu būt,bet varētu arī nebūt,iespējams būs,bet iespējams arī ka nebūs ,un tml.Tukša muldēšana kā deputātam,daudz runā,bet neko nepasaka.

pirms 6 gadiem, 2014.09.29 09:51

Neprognozētāja

Un ko viņš vasarai saprognozēja? galīgi šķērsām! tad kādēļ turpina publicēt viņa prognozes?

pirms 6 gadiem, 2014.09.29 16:53

Vietējās ziņas