Kāds laiks varētu būt oktobrī?

Laika vērotājs Vilis Bukšs prognozē, ka oktobrim kopumā jāatbilst ilggadējiem vidējiem šī mēneša temperatūras, nokrišņu un vēja rādījumiem.

V.Bukšs savā mājas lapā raksta, ka oktobris, kā jau rudens mēnesis, attaisnos savu nosaukumu. Mēneša pirmajā pusē īslaicīga lietus dienas mīsies ar sausākām un saulainākām. Būs nokrišņi - gan lietus, gan arī krusas. Oktobra vidū naktīs daudzviet jau būs salnas, un dzestrie ziemeļrietumu vēji atnesīs arī nokrišņus - krusu un sniegu. Tie būs īslaicīgi un tik vien kā „pabaidīšanai".

 

Viņš prognozē, ka no 20.oktobra līdz ziemas sniegam vēl septiņas nedēļas. Oktobra otrajā pusē nokrišņu būs mazāk, bet biežāk naktīs būs salnas, lai gan liels sals vēl nav sagaidāms. Tikai mēneša beigās atkal var pastiprināties nokrišņi - lietus ar slapju sniegu.


Oktobris tradicionāli ir rudens vēju laiks. Šis rudens nebūs izņēmums, un mēneša vidū atkal pastiprināsies brāzmaini vēji, kas atnesīs strauji mainīgus nokrišņus.


Pagājušajos Miķeļos (29.septembrī) dienas pirmā puse bija lielākoties saulaina un jauka. Pēcpusdienā saradās vairāk mākoņu, bet bez būtiskiem nokrišņiem. Vējš pūta no dienvidrietumiem, rietumiem. Tas rāda, ka ziemai jābūt ne sevišķi bargai, bet ar aukstuma viļņiem ziemas otrajā pusē.


Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā "Dzirkstele" noskaidroja, ka gaisa temperatūra mēneša gaitā pazemināsies. Pirmās dekādes beigās naktīs gaisa temperatūra varētu būt jau zem nulles atzīmes. Pagaisām sniega varbūtība esot ļoti neliela.

 

Sinoptiķi prognozē, ka pirmais sniegs varētu būt mēneša otrajā pusē, kad būs ienākušas aukstākas gaisa masas. Pagaidām par stabilu sniega segas veidošanos runāt nevar.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas