Kāds tagad ir pareizs adreses pieraksts? 1

Ar 1.jūliju nav rajonu, bet ir novadi, tāpēc arī mainās, piemēram, adreses pieraksts uz korespondences. Par to informē "Latvijas Pasta" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Leščinska.

I.Leščinska skaidro, ka adresē turpmāk nebūs rajona nosaukumu. Tā vietā būs novada nosaukums. Ar 1.jūliju pagasti vairs nepastāv kā administratīvas vienības (nebūs pagastu pašvaldību), tomēr turpina pastāvēt kā teritoriālās vienības.


"Adreses pierakstā arī turpmāk būs pagasta vai pilsētas lauku teritorijas nosaukums. Pagasta nosaukums adresē nebūs tikai tajā gadījumā, ja novads ir izveidots no viena pagasta. Pasta indeksi adresēm nemainīsies," saka I.Leščinska.


Protams, būs vajadzīgs zināms laika periods, lai iedzīvotāji sāktu lietot novadu nosaukumus, tāpēc ir ļoti svarīgi adreses pierakstā precīzi norādīt pagastu vai pilsētu, ciemu, ielu, mājas nosaukumu vai numuru, dzīvokļa numuru un pasta indeksu.


"Daži piemēri ar adreses pierakstu līdz 1.jūlijam un pēc 1. jūlija. Ja rakstījām adresi: Jūras iela 8, Ainaži, Limbažu rajons, LV - 4035, tad pēc 1.jūlija jāraksta - Jūras iela 8, Ainaži, Salacgrīvas novads, LV - 4035 vai "Selgas" - 1, Užava, Užavas pagasts, Ventspils rajons, LV - 3627, tad pēc 1.jūlija "Selgas - 1", Užava, Užavas pagasts, Ventspils novads, LV - 3627," norāda "Latvijas Pasta" pārstāve un piebilst, ka korespondence sasniegs adresātu gan gadījumā, ja adresē būs pieraksts, kas bijis spēkā līdz 1.jūlijam (ar rajona nosaukumu), gan arī tad, ja lietots adreses pieraksts, kurš ir spēkā ar 1.jūliju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

d

NU...a kur pieejami materi'ali...tagad varbut bus bezmaksas geografijas kursi pieejami????

pirms 11 gadiem, 2009.07.06 20:02

Vietējās ziņas