Kāds varētu būt jūlijs?

Jūlijs būs silts un sausāks nekā parasti, prognozē laika vērotājs Vilis Bukšs. Atbilstoši maija nozīmīgajām dienām (Mokejs, Sidors, Pahoms) kopumā Liepu mēnesis būs vasarīgi silts ar dažām karstām dienām, bet bez ilgstoša karstuma.

Pēc Liepzieda dienas (4.jūlijs) laiks mainīsies uz mēreni siltu vasaru. Arī nokrišņu būs vairāk. Ap Vecajiem Pēteriem (12.jūlijs) varētu būt arī dažas karstas dienas, kurām sekos pērkona negaisi. Mēneša vidū laika apstākļi būs mainīgi, mēreni silts un īslaicīgs pērkona lietus.
Jūlija otrajā pusē lielākoties būs sauss un tikai mēneša beigās varētu pieaugt lietus iespējamība. Laikā ap Jēkabiem (25.jūlijs) - sauss un karsts. Temperatūra var pakāpties līdz plus 33 grādiem. Mēneša beigās - vasarīgi silts un īslaicīgas pērkona lietusgāzes. Kopumā jūlijs paredzams drusciņ siltāks nekā parasti, bet nokrišņu sadalījums būs nevienmērīgs. Līdzīgi kā iepriekšējos mēnešos, tā arī jūlijā dažviet lietusgāžu ūdens būs vairāk nekā parasti, savukārt citur - ūdens trūkums.

V.Bukšs pēc liepu ziediem prognozē jau rudeni un ziemu. Šogad liepas sāka ziedēt salīdzinoši agri - pirms Pēterdienas, arī laika apstākļi tam ir labvēlīgi.

“Liepas zied tikai 12 dienas, un ir ticējums, ka ikviena no šīm dienām pareģo laiku turpmākajiem 12 mēnešiem. Parasti liepas sāk ziedēt laikā no jaunajiem (24.jūnijs) līdz vecajiem (7.jūlijs) Jāņiem. Ja liepu zieds aizkavējas, tad tas liecina, ka ziema būs auksta. Atbilstoši šāgada liepu ziedēšanai barga ziema mums nedraud,” secina V.Bukšs.

Ja liepu ziedēšanas laikā ir saulains, sauss un karsts, tad augusts līdz Linu dienai (25.augusts) lielākoties ir silts un saulains. Parasti tādam augustam seko vējains un pārsvarā sauss rudens.

“Šogad liepu zieds sācies ar siltu laiku, kad pietiek gan saules dāsnuma, gan mitruma. Svarīgi, kāds vējš pūš, liepziedam sākoties. Valdošie - austrumu puses vēji. Tas liecina, ka septembrī līdz Miķeļiem (29.septembris) lielākoties būs sauss, bet rudens kopumā - mitrs, drēgns un garš. Ar jauku atvasaru septembrī un vējainām, lietainām dienām oktobrī. Savukārt tāds rudens paredz nokrišņiem bagātu, pārsvarā maigu ziemu, ar lielāku salu februārī,” saka laika vērotājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas