Kādu prognozē pavasari? 1

Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā mājaslapā raksta, ka atbilstoši janvāra, februāra un pirmā pavasara mēneša marta nozīmīgajām dienām aprīlis rādās būt mazliet vēsāks nekā parasti.


Sulu mēneša pirmajā pusē iespējami nelieli nokrišņi gan lietus, gan reizēm arī slapjš sniegs. Saulainās dienās gaiss iesils līdz plus 12 grādiem un vairāk, bet naktīs vēl daudzviet saglabāsies neliels sals. Laiks pirms Lieldienām (20.aprīlis) rādās būt mainīgs, ar straujām temperatūras svārstībām, kad iespējami arī cīruļputeņi. Pēc Lieldienām tikpat strauji var mainīties uz īsti pavasarīgiem laika apstākļiem, kad temperatūra vietām var sasniegt plus 15, plus 18 grādus. Vēlāk, aprīļa beigās, līdz ar Mēness fāžu maiņu atkal var kļūt vēsāks un naktīs iespējamas salnas.

Ticējums saka, ka silts aprīļa lietus lej svētību un slapjam aprīlim seko sauss jūnijs. Ja aprīlī pērkons, būs silta vasara un bagāta riekstu raža. Ja aprīlī daudz ūdeņu, tad Miķeļos (29. septembris) daudz alus (bagāta miežu raža) un laba sēņu vasara. Ja aprīlis ir vējains, tad nākamie Ziemassvētki - sniegaini. Bet sniegs aprīlī paredz auglīgu gadu. Jāatceras, ka auksts marts paredz siltu maiju, bet silts marts - aukstu un puteņainu aprīli. Ziemeļvēji, kuri izpalika puteņu mēnesī, var atgriezties aprīlī. Šie ticējumi tikai apstiprina sulu mēneša un pavasara mainīgo dabu.

Šogad gājputni jau sāka atgriezties februārī, un šobrīd, lai arī ne tik strauji, bet turpinās migrācija. Ar masveidīgu atgriešanos nesteidzas. Tas norāda, ka vēl gaidāmi nepatīkami laika apstākļi. Arī cīruļi iedziedāja Jaunā Mēnesī un tā ir zīme, ka pavasaris būs garš, salīdzinoši vēss un lielākoties sauss.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas