Kādus medicīnas pakalpojumus var saņemt par brīvu? 3

Apmēram 50 senioru no visa novada 19.martā piedalījās pensionāru biedrības ,,Atspulgs 5" organizētajā atklātajā valdes sēdē, kur tika runāts par tematu “Veselība un veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana Gulbenes novadā”. Tikšanās dalībnieki jautāja un saņēma atbildes no uzaicinātajiem veselības aprūpes darbiniekiem.


Gulbenes novada Sociālā dienesta sabiedrības veselības speciāliste Ilze Biseniece pastāstīja par medicīnas pakalpojumiem, kurus Latvijā ir iespēja saņemt par brīvu.

Tā ir vizīte pie ģimenes ārsta vienu reizi gadā, lai veiktu profilaktisko apskati. Saņemot uzaicinājuma vēstuli valsts apmaksātajam krūts, dzemdes kakla un zarnu vēža skrīningam, par paredzēto izmeklējumu pacientam nav jāmaksā. Tas ir krūts vēža skrīnings, ko veic ar mammogrāfijas metodi reizi divos gados sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem, dzemdes kakla vēža skrīninga citoloģiskais izmeklējums, ko veic reizi trijos gados sievietēm vecumā no 25 līdz 70 gadiem un slēpto asiņu noteikšana fēcēs kā skrīninga tests zarnu vēzim, ko veic reizi gadā vīriešiem un sievietēm vecumā no 50 gadiem.

I.Grīnšteine piebilda, ka pacientam nevajag priekšlaikus uztraukties, ka zarnu vēža skrīninga rezultāts ir pozitīvs, jo tas nebūt vēl nenozīmē saslimšanu tieši ar ļaundabīgo audzēju. Tikpat labi var analīzes uzrāda čūlas vai hemoroīdu klātbūtni. Kāds ir īstais iemesls, to iespējams noskaidrot, veicot papildu izmeklējumus ar ģimenes ārsta nosūtījumu.

I.Biseniece piebilda, ka valsts pacientiem pilnībā apmaksā arī vakcināciju pret difteriju un singumkrampjiem.


I.Biseniece aicināja seniorus zvanīt viņai un jautāt, ja senioriem rodas neskaidrības par to, kur un kādus veselības aprūpes pakalpojumus viņi ir tiesīgi saņemt. Šīs speciālistes tālruņa numuri ir 64497615 un 29417630.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

@@@

Šādas sarunas ir bežāk vajadzīgas, biežāk iepazīstināt arī ar citām aktivitātēm, tad arī mazāk būs neapmierināto, būs vairāk arī izpratnes par notiekošo un darbību. Paldies!

pirms 7 gadiem, 2014.03.21 12:44

Vectēvs

Nu tādus pasākumus vairāk būs kur savu kundzi aizvest!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.23 03:13

Vietējās ziņas