Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kaimiņnovadā ārdās lodveida zibens

Pirms paša Latvijas Krievijas robežpunkta Pededzē Alūksnes novadā otrdien no zibens spēriena nodega māja līdz pašiem pamatiem. Turklāt tā nodega tik strauji, ka ugunsdzēsējiem atlika vien apdzēst degošos baļķus un pasargāt apkārtējās ēkas. Liesmās melni pārogļojušies baļķi un skurstenis pret debesīm liecina par nelaimi, ko izraisījis, visticamāk, lodveida zibens.

ttālāk stāvošā pirts izskatās tā, it kā ar milzu spēku uz brīdi būtu pacelta gaisā. Pirts dēļu sienas ir atrautas, durvju stendere sašķaidīta, iekšā izārdīta krāsns. Pie pirts augošajam kokam nošķelta liela koksnes šķēpele.

 

"Pie manis atskrēja mūsu komandas šoferis un teica, ka ātri jābrauc dzēst ugunsgrēku. Pirms tam bija dzirdams milzīgs sprādzienam līdzīgs troksnis. Kad ieradāmies ugunsgrēka vietā, mājas sienas jau dega pilnībā un jumta tai vairs nebija. Dzēsām, bet māju glābt vairs nebija iespējams. Pēc tam no Alūksnes atbraukušās divas ūdens cisternas pabeidza likvidēt ugunsgrēku," stāsta Pededzes ugunsdzēsēju komandas dalībnieks Vjačeslavs Bogdanovs.

 

Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Pededzes robežkontroles punktā arī dzirdēja grāvienu, kas liecināja, ka kaut kur ir iespēris zibens. Viņi brauca noskaidrot, kur ir trāpīts - šaipus vai otrpus robežai. Kad piebrauca pie degošās mājas, no tās logiem jau šāvās liesmas. Robežsargi informēja glābšanas dienestu. Taču lodveida zibeni robežsargi neesot redzējuši.

 

Vienīgā aculieciniece ir pededziete Elena Mazāne. Atceļā no iepirkšanās Krievijas veikalos, dodoties pāri robežai, viņa pie mašīnu rindas pamanījusi lodveida zibeni.

 

"Nevarēju saprast, kas tas ir - tāds kā spožs kamols, kura kustību pavada šāvieniem līdzīgs troksnis. Tas virzījās apmēram divu metru augstumā virs zemes, pāri krūmiem, tos neskarot, žih, žih - uz vienu pusi, uz otru. Apstājos un domāju - paldies Dievam, ka vēl esmu dzīva. Jau nopriecājos, ka laimīgi aizlidoja prom, bet pēc tam skatos - tālāk ceļas dūmi un dzirdami degoša šīfera sprakšķi, " iespaidos dalās E.Mazāne.

 

Zibensnovedējs nepasargā no lodveida zibens. To apliecina šis ugunsgrēks, jo mājas īpašnieks Vladimirs Kurčastovs bija nodrošinājis nelielo ēku ar zibensnovedēju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas