Kalnienā ielaiž dīķī baltos amūrus, apspriedīs sešu ezeru izpēti 1

Biedrības “Kapo” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Upāns “Dzirkstelei” stāsta, ka tā ir bijusi biedrības “Kapo” iniciatīva, lai ierobežotu dīķa aizaugšanu un rūpētos par to.

“Pagājusī vasara bija sausa, un arī šī neizskatās, ka būs ūdeņiem bagātāka, ūdens dīķī nepieplūst tik daudz, cik gribētos. Llai ierobežotu aizaugšanu, tika ielaistas zivtiņas, kas rūpējās par vidi. Baltie amūri tika nopirkti kādā veikalā. Tika ielaisti trīs lielāki amūri un 13 mazāki, kā arī baltie platpieri. Zivis tika iegādātas no biedrības “Kapo” budžeta, ko sastāda biedru naudas,” stāsta K.Upāns.

Arī vietējie zvejnieki, kad ezerā noķer mazākas zivtiņas, atnes un ielaiž tās dīķī. “Pats gan neesmu mēģinājis makšķerēt dīķī, bet tie, kas sēž un makšķerē, saka, ka kaut kas jau esot,” stāsta K.Upāns.

Biedrība “Kapo” augustā ir iecerējusi noorganizēt sporta pasākumu, kurš notiks Kalnienas multifunkcionālajā sporta laukumā. Šobrīd tiekot strādāts pie nolikuma.

Savukārt Gulbenes novada pašvaldība informē, ka no 2.jūlija Vides institūta pētnieki veiks sešu Gulbenes novada ezeru ekoloģiskās situācijas izpēti. Interesenti ir aicināti uz publisko apspriešanu, kuras laikā būs iespēja iztaujāt ekspertus.

Ezeru pētniecības publiskās apspriešanas paredzētas: 3.jūlijā pulksten 9.00 – pie Sudala ezera Lejasciema pagastā (pie Sudalu pirts), 4.jūlijā pulksten 9.00 pie Ušura ezera Jaungulbenes pagastā (Apsīšu peldvietā), 5.jūlijā pulksten 9.00 pie Ādmiņa Lejasciema pagastā (Ādmiņa ezera peldvietā) un 11.00 pie Kalmodu ezera Rankas pagastā (Kalmodu ezera peldvietā), 9.jūlijā pulksten 9.00 pie Lielā Virānes ezera Tirzas pagastā (pie “Kalna Vēversviķiem”).

Pievieno komentāru

Komentāri 1

stipri aizaudzis

Tur to zāli varētu apēst dīķī ielaistas trīs govis,nevis trīs amūri.

pirms gada, 2019.07.03 22:44

Vietējās ziņas