Kalnienas stacijas jumtu atjaunos šovasar

Valsts kultūrkapitāla fonds ir piešķīris 2000 eiro nodibinājuma „Latvijas Industriālais mantojums” projektam vēsturiskās Kalnienas dzelzceļa stacijas pasažieru ēkas glābšanas darbu veikšanai. Minētā summa tiks izlietota ēkas jumta konstrukciju un seguma atjaunošanai.

„Šobrīd pamazām mēģinām savākt līdzekļus stacijas ēkas jumta atjaunošanai. Nedaudz līdzekļu jau ar fonda atbalstu dabūjām agrāk. Par tiem tika nopirkti kokmateriāli jumta koka konstrukciju atjaunošanai. Tagad ir jāpērk pats jumta segums. Ir nepieciešams vēl ļoti liels finansējums, lai varētu Kalnienas stacijas ēku atjaunot pilnībā. Būtībā tas nav īsti pareizi, ka šīs naudas summas ir nelielas un tiek piešķirtas pakāpeniski, bet citas iespējas nav,” saka nodibinājuma „Latvijas Industriālā mantojuma fonds” valdes priekšsēdētājs Andris Biedriņš.

 Papildus nelielas naudas summas tiekot saņemtas arī no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas glābšanas programmas.


Jumtam tiks uzklāts skārda segums, kāds tas bijis arī vēsturiski. A.Biedriņš piebilst, ka ne tikai tiks mainīts segums, bet ir iecerēts atjaunot ēkas jumtā vēsturiski iebūvēto nelielo jumtiņu, kas atradies virs stacijas ēkas centrālajām durvīm. Šā darba veikšanai jau ir izstrādāts projekts. Darbi Kalnienas stacijā atsāksies, tiklīdz būs parakstīts līgums ar šā darba veicēju firmu, kas, iespējams, varētu būt SIA „RCI-Gulbene”.


„Nākamajā Kultūrkapitāla fonda projektu konkursa kārtā atkal mēģināsim dabūt finansējumu, lai šajā vasarā varētu tikt galā ar jumtu. Kamēr jumts nav kārtībā, mēs nevaram pabeigt arī ēkas fasādi un citus darbus. Pavasarī ēkai tiks ieliktas arī četras jaunas iekšdurvis un vienas ārdurvis, kas atradīsies uz pagalma pusi. Durvis jau ir gatavas. Tikai pa ziemu tās nelikām,” stāsta valdes priekšsēdētājs. Viņš joko, ka Kalnienas stacija būšot gadsimta celtne.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas