Kanalizācija applūdina tīrumu

Maija Oša: "Tas nav normāli, ka jau no vasaras šī problēma ar aizsērējušo kanalizācijas aku līdz šim brīdim nav atrisināta."
Līgo pagasta iedzīvotāja Maija Oša stāsta, ka kopš jūlija viņas piemājas dārzā no kanalizācijas akas nāk ārā kanalizācijas ūdeņi, tāpēc ka sistēma, viņasprāt, kaut kur ir aizdambējusies ciet, bet palīdzību sagaidīt neesot izdevies.

"Solīts makā nekrīt"
Par notikušo viņa ziņojusi pagasta komunālās saimniecības vadītājam.

"Šis cilvēks apskatīja manu applūdušo dārzu, tad ugunsdzēsēju mašīna izskaloja aku, bet ar to nekas neatrisinājās. Ir pagājusi vasara, un ūdens no kanalizācijas akas tāpat nāk un applūdina manu piemājas dārzu, sēto zālāju un ganību. Tas nav normāli, ja man visu laiku nāk virsū mēsli," saka M.Oša.


Redzot, ka darbi, lai iztīrītu kanalizācijas aku, neiet uz priekšu, M.Oša devās pie pagasta priekšsēdētāja Ulda Doņuka.

"Viņš atbildēja, ka zinot par šo problēmu, apsolīja man, ka viss būšot kārtībā un šī problēma tikšot atrisināta. Es ticēju un gaidīju, bet nekas nenotika. Tad atkal devos uz pagastu un rakstiski iesniedzu iesniegumu, bet nekādas reakcijas. Pēdējo reizi uz pagastu devos pirms novembra svētkiem. Pagasta priekšsēdētājs apsolīja, ka akas iztīrīšot jau nākamajā dienā. Un uz svētkiem viss būšot kārtībā, bet kārtējo reizi nekā," stāsta M.Oša.


Līgo pagasta iedzīvotāja piebilst, ka piemājas dārzā tiek audzēti dārzeņi, kuri vēlāk tiek lietoti arī uzturā, bet dārzs un viņas audzētā produkcija regulāri applūst ar kanalizācijas ūdeņiem. Viņa uzskata, ka atbildīgajiem cilvēkiem ir vēlēšanās neko nedarīt un saņemt tikai algu.

"Tas nav normāli, ka jau no vasaras šī problēma ar aizsērējušo kanalizācijas aku līdz šim brīdim nav atrisināta. Nāk ziema, šī aka aizsals, un tad kanalizācijas ūdens nāks ārā pa nākamo, jo uz mana dārza ir trīs šādas akas. Es savas saistības ar pagastu izpildu, un uzskatu, ka ikvienam ir jābūt godīgam pret savu darbu un savi darba pienākumi ir jāizpilda."


Aku iztīrīs tuvākajā laikā

Madonas reģionālās vides pārvaldes Gulbenes daļas vadītāja Inese Sedleniece "Dzirkstelei" norāda, ka šādos gadījumos iedzīvotājam ir jāvēršas savā pašvaldībā, jo katrā pašvaldībā ir saistošie noteikumi, kas reglamentē notekūdeņu apsaimniekošanu. Var vērsties arī vides pārvaldē, jo tad tās darbinieki pārbauda, kas ir noticis.

"Dzirkstele" sazinājās ar Līgo pagasta priekšsēdētāju Uldi Doņuku. Viņš ir saņēmis Maijas Ošas iesniegumu par aizsērējušo kanalizācijas aku.

"Šī lieta nav atstāta bez rīcības. Kanalizācijas aka ir aizdambējusies, jo tajā ir iekļuvuši kaut kādi pienesumi no tīruma. Šonedēļ pagasta komunālās saimniecības vadītājs skaloja šo kanalizācijas aku. Tas dod rezultātu, un tā jau arī nebija vienīgā reize, kad aka tika skalota. Jā, mēs aku arī tīrīsim. Izpumpēsim ūdeni, lai var ierāpties akā, un iztīrīt to. Izdarīsim šo darbu tuvākajā laikā," norāda U.Doņuks.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas