Kāpēc atkritumsaimniecība “klibo”? 3

Vai pietiek pašvaldības līdzekļu, lai Gulbenē uzturētu kārtībā atkritumu šķirošanas laukums? Šādu jautājumu finanšu komitejas sēdē uzdeva deputāts Valtis Krauklis. Noskaidrojās, ka šim nolūkam pašvaldības budžetā ir paredzēti 6500 latu, no kuriem apmēram 5000 latu vēl nav iztērēti.

"Budžetā līdzekļi ir, bet darbu neprasām. Man ir kauns, kāda izskatījās pilsēta, piemēram, svecīšu vakarā," teica V.Krauklis. Viņš uzsvēra, ka iedzīvotājiem ir pretenzijas par nesakārtotajiem atkritumu šķirošanas laukumiem pilsētā. Deputāts norādīja, ka par to ir bijušas vairākas publikācijas laikrakstā "Dzirkstele".  

Vajadzīgi papildu štati

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Caunītis "Dzirkstelei" saka, ka saimnieciskā nauda ir, taču ar to ir par maz. Nepieciešams palielināt štata darbinieku skaitu.

 

"Ja jautātu, par kādu samaksu mājas sētnieks būtu ar mieru uzņemties papildu pienākumu pastāvīgi kopt atkritumu šķirošanas laukumu, droši vien pretī saņemtu atbildi, lai ar to nodarbojas pilsētas Labiekārtošanas iestādes darbinieki! Mums pilsētā trūkst štatu! Trūkst arī cilvēka, kurš visu laiku pieskatītu sabiedrisko tualeti Jaunatnes parkā. Ar esošajiem štata darbiniekiem Labiekārtošanas iestādē ir par maz, lai pastāvīgi uzturētu kārtībā pilsētā jauniegūtās gājēju ietves un veloceliņus," skaidro viņš.

 

A.Caunītis konceptuāli ir paudis novada domei, ka nākamā gada budžetā ir jāiekļauj nepieciešamība palielināt štatus Labiekārtošanas iestādē, lai varētu veikt visus uzskaitītos darbus, kā arī kopt Vecgulbenes muižas parku un ietves.

 

Gulbenē ir 27 oficiālie atkritumu novietošanas laukumi, kuros atrodas arī konteineri šķirotajiem atkritumiem, kurus ikviens iedzīvotājs drīkst piepildīt, par to nemaksājot. Nākotnes un Skolas ielā pat atrodas katrā pa četriem šādiem laukumiem, Rīgas ielā - trīs.

 

Ko darīt ar lielgabarītu?

Kāds "Dzirksteles" lasītājs kārtējo reizi redakcijai uzdevis jautājumu, ko Gulbenē darīt ar lielgabarīta atkritumiem, kur tos likt, jo, atkritumu šķirošanas laukumos nomesti, nevajadzīgie skapji, krēsli un gultas stāv un cilvēkiem uz nerviem krīt mēnešiem ilgi.

 

Jau rakstījām, ka A.Caunītim ir ideja perspektīvā veidot pilsētā īpašu laukumu, kur notiktu lielgabarīta atkritumu novietošana un pāršķirošana. Taču pagaidām šī iecere vēl nav realizēta. Kas attiecas uz veciem dīvāniem, skapjiem un citiem šāda tipa lielgabarīta atkritumiem, par to savākšanu un aizvešanu pilsētas namu apsaimniekotājiem būtu jāvienojas līgumattiecībās ar SIA Alba". Tāds ir A.Caunīša priekšlikums. Pagaidām, šķiet, ir tikai loģiski, ka iedzīvotāji šos atkritumus novieto blakus konteineriem. Šo atkritumu savākšana un aizvešana ir maksas pakalpojums.

 

Pavisam cits stāsts ir par vecajām, ārā metamajām elektroprecēm. Iedzīvotāji var zvanīt uz SIA "Alba" un uzņēmuma darbalaikā nogādāt tur savas vecās elektropreces. Par to iedzīvotājiem samaksu neprasīs.

 

Arī SIA „Alu Metals" Gulbenē, Brīvības ielā 77, pieņem nolietotu biroja un sadzīves tehniku. Tur par nodoto preci klients saņem samaksu, kas ir atkarīga no nodotās preces svara. Nevajadzīgās lietas uz pieņemšanas punktu jānogādā pašam. Tālrunis uzziņām: 20004604. Arī SIA „KB-Met" Gulbenē, Malas ielā 8, pieņem lielgabarīta nolietotus sadzīves priekšmetus, par kuriem tiek izsniegta atlīdzība atbilstoši to svaram. Par mazāka izmēra sadzīves tehniku atlīdzība netiek maksāta, taču televizorus, atskaņotājus, datorus, elektriskās tējkannas un citu var vest uz pieņemšanas punktu un ievietot tiem paredzētā konteinerā. Arī uz šo pieņemšanas punktu nevajadzīgās lietas jānogādā pašam. Tālrunis uzziņām: 64473167 vai 26345827.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Uldis

kad Gulbene beidzot nopirks asfalta mazgasanas un perno smilsu no celiem savaksanas auto?

pirms 8 gadiem, 2012.10.02 12:16

Jānis

Vēlētos, lai novada lauku apdzīvotās vietās būtu konteineri stiklam, pet pedelēm un papīram.

pirms 8 gadiem, 2012.10.02 11:10

Vietējās ziņas