Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc audzēkņiem nemaksā dienas naudu? 1

“Vai par dalību sacensībās Gulbenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņiem pienākas dienas nauda? Ja nepienākas, kāpēc? Kad sacensībās startē pieaugušie sportisti, pārstāvot novada, pilsētas vai pagasta komandas, dienas nauda vienmēr tiek maksāta. Kāpēc tāda netaisnība?” “Dzirkstelei” jautā kāda māmiņa, kura vēlējās būt anonīma.


Izlemj atkarībā no sacensību nozīmīguma


Novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska “Dzirkstelei” saka, ka dienas nauda sportistiem ne vienmēr tiek maksāta, ja konkrētās sacensības nav iekļautas obligāto pasākumu plānā. Ja runa ir par sporta skolas audzēkņiem, šīs iestādes direktors Māris Čakars lemj atkarībā no skolas budžeta iespējām, kā arī izvērtē, cik nozīmīga ir audzēkņu dalība katrās konkrētajās sacensībās. Piemēram, dienas nauda vai ēdināšana tiek nodrošināta, ja sporta skolas audzēkņi startē Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensībās, pārstāvot novadu. Taču ir daudz citu sacensību, kurās par jauno sportistu ēdināšanu ir jāgādā vecākiem pašiem, bet sporta skola, labākajā gadījumā, spēj nodrošināt transportu.


Arī pieaugušajiem ne vienmēr maksā


Arī pieaugušajiem sportotājiem, kā norāda A.Pružinska, dienas nauda ne vienmēr tiek maksāta. Tāda pienākas tad, ja sportisti piedalās novada komandas sastāvā pašvaldībai svarīgās sacensībās. To izlemj Gulbenes sporta centra direktors Ziedonis Lazdiņš. Par dienas naudas izmaksu sportistiem, kuri dažādās sacensībās pārstāv pilsētas vai pagastu komandas, lemj pilsētas vai pagastu pārvaldes vadītājs, izvērtējot sava budžeta iespējas un to, cik nozīmīgas ir konkrētās sacensības, aizstāvot savas pilsētas vai pagasta godu.Līdzdalība maksājumos disciplinē


A.Pružinska uzsver, ka sporta skola līdzās mūzikas, kā arī mākslas skolai Gulbenes novadā pārstāv bērnu un jauniešu interešu izglītības jomu. Taču sportisti no pašvaldības puses daudz vairāk tiek finansiāli atbalstīti jau tāpēc vien, ka par sporta skolas audzēkņiem no viņu vecākiem netiek prasīts līdzmaksājums. Savukārt par katru bērnu, kurš apmeklē mūzikas skolu, vecāki katru mēnesi maksā 5 latus, bet par katru mākslas skolas audzēkni – 4 latus.

Pirms dažiem gadiem bijis pašvaldības lēmums, ka vecākiem jāveic ikmēneša līdzmaksājums 1 lata apmērā arī par katru sporta skolas audzēkni, taču rezultātā strauji saruka apmeklējums un šī maksa tika atcelta.

I.Kupčs uzskata, ka sporta skolas audzēkņu vecāki arī ar savām finansēm piedalās bērnu atbalstīšanā, piemēram, aizvedot uz nodarbībām sporta skolā, jo ne jau visi audzēkņi ir pilsētnieki, kā arī apmaksājot ēšanas izdevumus sacensībās, gādājot par sporta tērpiem, piedaloties ar līdzmaksājumiem par bērnu dalību treniņnometnēs.

I.Kupčs uzskata, ka šādi līdzmaksājumi disciplinē cilvēkus, turklāt naivi ir domāt, ka pašvaldība ir tik bagāta, ka spēj segt pilnīgi visus izdevumus. Viņš uzsver, ka arī novada domes budžetā finanšu iespējas ir ierobežotas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

klimpa

atbalstīti jaunieši nāk smieklis. pat skriešanas celiņs nau sataisīts ,kā vajag. Bet panākumus gan gaida. līcko jaunietim paliek 18 tad arī veselības pārbaudi nesedz. Esot jāmaksā pašiem 25LS Un vēl saka ,ka atbalsta. nevar to just. to saku tāpēc,ka pašai bērnsiet sporta skolā neatbalsta. ļoti minimāli. Gaidam tikai labus rezūltātus. Skumji, bet fakts.

pirms 6 gadiem, 2013.08.10 10:27

Vietējās ziņas