Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc autobusi visās pieturās nepiestāj? 3

Kāpēc Gulbenē satiksmes autobusi pabrauc garām pieturvietām un piestāj tikai autoostā, bet ja tomēr piestāj citur, tad prasa pirkt biļeti nevis no Gulbenes, bet no iepriekšējās pieturvietas?
Līdzīgi jautājumi ir arī par pieturvietām laukos, kurām arī garām aizbrauc autobusi. Iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc pieturas, kuras ir pastāvējušas gandrīz vai mūžīgi, tagad tiek ignorētas.

SIA "Gulbenes autobuss" direktors Aloizs Priedeslaipa "Dzirkstelei" bilst, ka pārvadātāji tiek izraudzīti konkursa kārtībā un diemžēl rezultāts ir tāds, kā ir. Viņš uzsver, ka SIA "Gulbenes autobuss" šoferi nekad nepabrauc garām cilvēkiem nevienā pieturvietā, ko nevar teikt par citu dažu labu pārvadātājfirmu, kura strādā starppilsētu maršrutos. Tāpēc arī esot gadījumi, kad dažā pieturvietā cilvēki metas uz brauktuves priekšā autobusam, lai tikai tas apstātos un uzņemtu pasažierus.

 

"Tāds ir Autotransporta direkcijas rīkoto konkursu rezultāts un tāda ir dažu pārvadātāju attieksme pret saviem potenciālajiem pasažieriem," saka A.Priedeslaipa.

 

No šīs situācijas izriet, ka ne jau visās pieturvietās pasažieri var izlasīt informāciju par autobusiem, kuriem tur jāpiestāj. Ja konkrētajā pieturvietā autobusam oficiāli nav jāpiestāj, nemaz nedrīkst būt rakstīts, kad un kādā virzienā tas brauc garām.

Kur ir problēmas būtība?

Akciju sabiedrības "Nordeka" pasažieru pārvadājumu daļas direktors Sergejs Konopijevs "Dzirkstelei" skaidro, ka Autotransporta direkcija ir tā, kura izveido pasažieru pārvadājumu maršrutus ar konkrētām tarifā iekļautām pieturvietām. "Mums šie maršruti ir tikai un vienīgi nodoti apkalpošanā," saka viņš.

 

S.Konopijevs skaidro, ko nozīmē jēdziens "tarifa pietura". Tikai tajā autobuss ir tiesīgs piestāt, jo biļešu cenas ir paredzētas tikai no vienas "tarifa pieturas" līdz otrai. Gulbenē šāda "tarifa pietura" starppilsētu autobusiem faktiski ir tikai autoosta. To nosaka Autotransporta direkcija! Biļešu cenas ir ieprogrammētas autobusu kases aparātos. Pārvadātājs tur neko nevar ietekmēt.

 

S.Konopijevs izsaka nožēlu, ka ikdienā visi strīdi ir starp pasažieriem un autobusu šoferiem, kuriem patiesībā neko nevar pārmest, jo šoferi tikai pilda savus pienākumus. Viņam ir padoms, kā atrisināt šo problēmu tā, lai visi būtu apmierināti.

 

"Pašlaik Autotransporta direkcija veido jaunu tarifu tīklu pasažieru pārvadājumiem maršrutu autobusos, plānojot biļešu cenas. Ir doma biļetes tirgot nevis pa pieturvietām, bet pa noteiktām zonām. Kā tas notiks, pilnīgas skaidrības vēl nav. Ja pašvaldībai vai iedzīvotājiem ir vēlēšanās kaut ko mainīt un panākt, ir īstais laiks vērsties Autotransporta direkcijā. Piemēram, var aktualizēt nepieciešamību tieši attiecībā pret Gulbenes pilsētu. Būtu ideāli, ja pasažieris varētu nopirkt biļeti līdz Gulbenei un kāpt ārā citā pieturvietā šajā pašā pilsētā," saka viņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

GADIJUMS-idiots.Grib braukt ar ekspresi,bet maksāt kā par parasto.Priecājies,ka Tevi vispār ņēma autobusā,ja Siguldā tam nav pietura.

pirms 8 gadiem, 2011.10.20 11:26

Jānis

Jā, ,,viss tiek darīts iedzīvotāju labā,,. KAS gan rada problēmas, ja ne administrācija, kura izstrādā šādus noteikumus, tie taču nenokrīt no debesīm nevienam nezinot.Autotransporta direkcījā strādā tādi cilvēki, kas ar sabiedrisko transportu nepārvietojas, tiem ir svešas iedzīvotāju elementārās vajadzības.

pirms 8 gadiem, 2011.10.19 11:43

Gadījums

Piemērs...Svētdienu rītos autobuss 05.24 Viļaka-Balvi-Gulbene-Rīga...skaitoties expresis....taatad tikai 4 pieturvietas....Gribēju pirkt biļeti līdz Siguldai, bet nācās pirkt līfdz Rīgai (3.50 Ls vietā - 4.70Ls)...jāsaka paldies, ka vismaz izlaida Siguldā nevis lika braukt līdz Rīgai....

pirms 8 gadiem, 2011.10.19 08:30

Vietējās ziņas