Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc iebrauktuves ir dažāda platuma? 9

Gulbeniete Sandra Pērkone ir nesaprašanā, kāpēc, realizējot ielu rekonstrukcijas projektu, iebraucamie celiņi pie privātmājām ir dažāda platuma un kādēļ iedzīvotājiem netiek jautāts, kā taisīt.

Ja visiem, tad visiem! Viņa rāda "Dzirkstelei" vietas pilsētā, kur šie vārdi neatbilst patiesībai.

 

"Pie glaunām mājām iebrauktuves noasfaltētas ir krietni vien platākas. Vai pie smukajām mājām visu var pārkāpt? Tā tomēr ir Eiropas nauda, ja visiem, tad visiem taisa, ja nevienam, tad nevienam," saka S.Pērkone.


Situāciju "Dzirkstelei" skaidro Gulbenes pilsētas pārvaldes komunālās saimniecības nodaļas vadītājs Jānis Krastiņš.

 

"Kopā ar projektētājiem mēs reāli pirms darbu uzsākšanas izstaigājām, piemēram, Vidus un Līko ielu, lai izmērītu katru vārtu platumu. Ja privātmājai vārtu platums no viena staba līdz otram stabam ir 3,5 metri, tad arī noasfaltēja 3,5 metrus, nevis tāpēc, ka man tas cilvēks patīk un viņam līdz ar to tiek noasfaltēta platāka iebrauktuve, bet tam, kas nepatīk, šaurāku. Bet, ja, piemēram, platums no viena vārtu staba līdz otram ir 3 metri, tad kam šim cilvēkam vajadzīga 3,5 metrus plata asfaltētā iebrauktuve? Toreiz mēs izstaigājām, reāli izmērījām un tā arī tika projektēts. Būvniecības laikā, protams, bija cilvēki, kas nāca uz domi, ka viņam tomēr vajag platāku iebrauktuvi, un arī būvniecības laikā iespēju robežās centāmies apmierināt iedzīvotāju intereses. Bija arī tādi, kas atskrēja un bļāva - kaimiņam ir 4 metrus, man tikai - 2,5 metrus plata nobrauktuve!" stāsta J.Krastiņš.


Viņš skaidro, ka bija projekta sabiedriskā apspriešana, uz kuru visi tika aicināti.

 

"Atnāca tikai viens vai divi cilvēki no visas pilsētas. Visus apstaigāt? Tad cik vēlmes būtu jāuzklausa un ne jau visas vēlmes var īstenot. Cilvēki tika lūgti nākt un interesēties. Bija tādi, kas atnāca un jautāja, kā būs pie manas mājas, vai būs grāvis, noteka. Visiem tika stāstīts un rādīts. Ja bija iebildumi un bija iespējams kaut ko izmainīt, tad centāmies to darīt," uzsver J.Krastiņš.

 

Jāvēršas ar iesniegumu

S.Pērkone arī apgalvo, ka pirms ielu rekonstrukcijas viņas mājas iebrauktuve bijusi platāka. Neesot bijis problēmu, piemēram, atvest malku. Lai atrisinātu problēmu, vairākkārt S.Pērkone vērsusies domē.


J.Krastiņš skaidro, ka visas iebrauktuves tiekot projektētas tā, lai smagās mašīnas varētu normāli iebraukt. "Ja arī smagā mašīna pārbrauks pāri tam trotuāram, tad nenotiks nekas ne trotuāram, ne mašīnai."


Viņš iesaka S.Pērkonei vērsties ar iesniegumu pilsētas pārvaldē, ka nav apmierināta ar ielu rekonstrukcijas laikā izbūvēto iebrauktuvi pie mājas.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

vietējais

Tas gan ir smieklīgi. Protams, pie smukākām mājām būs platāka iebrauktuve, jo paši īpašnieki par papildus noasfaltēšanu ir maksājuši. Un nav arī taisnība, ka netika nekas apspriests ar māju īpšniekiem. Ceļu būves darbinieki ir ļoti saprotoši un, ja kāds ar viņiem kontaktējās, tad problēmas neradās.

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 19:13

iedz

vajadzeja laicigi domat , laika pietieka , ceļu taisija sen jau , vajadzeja intereseties ,,.

pirms 8 gadiem, 2011.11.30 23:01

Bija projekta publiskā apspriešana, bija iespēja izteikties. Tagad jāpīkst dēļ savas neizdarības.

pirms 8 gadiem, 2011.11.29 13:47

Kas par sviestu!!!Vai tiešām šai kundzītei nav neko ko citu darīt kā kā regulāri meklēt kašķus....Runājot par Galgauskas izdarībām ir dzirdēts par viņai "piederošo " upi. Šai sievietei tiešām pēdējais laiks būtu sākt draudzēties ar savu galvu un smadzenēm....

pirms 8 gadiem, 2011.11.29 12:21

Jette

principā tas asfalts būtu jālauž nost un jāved virsū grants , jo darbs ir izdarīts slikti

pirms 8 gadiem, 2011.11.29 12:10

Varēja jau dzirkstele aizbraukt uz Galgauskas pagasta ,,Muižu" un painteresēties,kā šī kundze tur darās,lai liegtu pieeju vecai tantei pie avota,kurš atrodās viņas īpašumā.

pirms 8 gadiem, 2011.11.29 09:33

oj

Kur problēma? Varēji maksāt strādniekiem - būtu 5-6 metri, nevis te aurot! Vienīgais jautājums - min vai max /cik?/ platumu taisīja tiem, kuriem nebija vārtu u.t.t.

pirms 8 gadiem, 2011.11.29 09:11

Vietējās ziņas